Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik jobb orosz nyelvköny?...

Melyik jobb orosz nyelvköny? Sag za Sagom vagy a Csaj ili Kofe

Figyelt kérdés
Önállóan szeretnék tanulni, kezdő vagyok. Melyik a jobb? Esetleg más ami jo?
2017. aug. 11. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jajajaj, egyik rosszabb, mint a másik! Nem ajánlom az orosz nyelv kezdő szintről való önálló tanulását, mert nem tudod kiejteni. A Csáj borzasztó nagy falat, rettentő nagy lépésekben halad, nem kezdőknek való, legfeljebb újrakezdőknek. Módszere konzervatív, unalmas, nem kommunikatív. Most dobtam ki, olyan szörnyű. A Ság-ot félig nem nyelvtanár írta, hanem egy irodalomtanár néni, akinek fogalma nincsen, hogy hogy kell nyelvet tanítani. Teljesen kusza, esetleges, összevissza, nem elég a gyakorlás, és bugyuta. Akkor már a Kljucs a legjobb, de az se az igazi. Hanganyagot egyszer utólag készítettek hozzá, de az már boltban nem elérhető.
2017. aug. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Valamilyen szinten tudok már oroszul, a kiejtés egész jol megy, értek is valamennyire. A nyelvtan az amiről nem tudok még semmit, igy hiába értek meg dolgokat nem tudok rendesen válaszolni
2017. aug. 11. 19:28
 3/7 chtt ***** válasza:
100%

Ja, csaj ili kófe - kezdőknek: első lecke, harmadik mondat: Ja rogyilasz szegymogo maja tüszicsa gyevjatyszot gyevenoszto tretyego goda (persze cirill betűkkel). A szemem fennakadt. Aha, kezdőknek. Kösz! Raktam én is félre, de azonnal. :)

Minden nézőpont kérdése, én a kljucstól is falnak mentem, utáltam tanítani. Végtelenül nagy tudású, tök aranyos nő írta, csak épp... abszolút logikátlan, nem egymásra épülő, angol-amerikai mintára összecsapott könyv.

A Sag za sagomot nem tartom túl rossznak, de az sem igazi (ahogy az egyes írja:). Egyszerűen nincs jó orosz nyelvkönyv a piacon. :( Komolyan mondom (lehet kinevetni, lepontozni vagy megsimogatni a buksimat), az általános iskolás tankönyveim (nem amelyekből tanultam, hanem a későbbiek, amelyekből tanítottam) jobbak akármelyiknél, pláne megfelelő kiegészítő anyagokkal.

2017. aug. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :). A Csáj ili Kofevel nekem is az volt a problémám amikor a könyvesboltban belenéztem hogy milyen, már az első leckében bonyolult mondatok voltak (volt amiket megértettem, de magamtól ilyet nem tudnék összerakni). A Kljucsban meg minden oroszul van, nincs benne magyar leírás hogy mi hogy van a nyelvtanban, stb. A Sag za Sagomot valahol meg kéne nézzem majd milyen, mert ebben a boltban nem volt. Ami van nekem otthon, anyám adta, a Havronyina Beszéljünk oroszul még a volt rendszerbeli kiadása, ami nagyon jó lesz majd később de pont ami nekem kéne (a nyelvtan részletes elmagyarázása) az nincs benne
2017. aug. 11. 22:15
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy érdemes lenne venned egy külön nyelvtankönyvet, illetve angol közvetítőnyelvvel az interneten is van, és nekifutnod a Havronyinának, ami persze messze nem kezdő, de nagyon jól strukturált, logikus, kellemes. Legfeljebb kihívást jelent, de az nem baj.
2017. aug. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Sziasztok!


A Csaj ili kofe szerintem is használhatatlan, ugyanis nem csak óriási lépésekben halad, de tele van nyelvtani, fogalmazási, fordítási és módszertani hibákkal. Nekem a biztosítékot már az ábécé kiütötte, mivel az egyes betűkhöz orosz közéleti szereplők neveit adja meg!!! :-O Nem hittem a szememnek. Az írástanítással egyáltalán nem foglalkozik, pedig az nagyon fontos, a kiejtés tanítással úgy szintén...


A másik dolog, amitől kiakadtam, az a kijelentésе, hogy a "létigének nincs jelenideje" (22. old)!

Meg például a csizma (сапоги) szó egyes száma szerinte "сапога". Meg még tudnék sorolni...


Onnan tudom, hogy abszolút kétnyelvű (orosz-magyar) vagyok és tanítom is az oroszt.


Szóval, a Csaj ili kofe egy borzasztó könyv.

2017. nov. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Uhuka65 válasza:

Én angol nyelvű videókból tanulok oroszul.

A Red Kalinka oldalt tudom ajánlani, ami ugyan fizetős, de a nyelvtant nagyon jól tanítja. Nekem sikerült belőle mindent megértenem, pedig angolból nincs is nyelvvizsgám. Nekem bejött:)

2022. jan. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!