Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németet mennyi idő alatt...

Németet mennyi idő alatt lehet megtanulni úgy, hogy külföldön megálljam a helyem?

Figyelt kérdés

Egy fiatal lány vagyok, 4 évig "tanultam" a németet, de minden évben más tanárt kaptunk, és ráadásként egyik sem tanított szinte semmit. Érettségit nagyjából kitippeltem, a levelet megírtam, szóval nem mondom, hogy 0 a tudásom, de kint Németországban ez semmi.

Az a tervem, hogy kimenjek majd a későbbiek folyamán Svájcba v. Németo.-ba, egy kicsit szétnézni, ilyesmi, de ehhez szükséges lenne azért tájékozódni, mondjuk ha valami bajom lenne, elmenni orvoshoz.

Szerintetek mennyi idő alatt tudom megtanulni? Szeretem a németet, meg szerencsére könnyen megy/menne a tanulása, mert itthon régen önszorgalomból tanulgattam.

Köszönöm a választ, aki megtisztel vele! :D


2010. máj. 25. 12:23
 1/1 anonim ***** válasza:

"...hogy külföldön megálljam a helyem?"


Nem világos, mi ez a helymegállás.


Teljesen más képességek kellenek pl. külföldi egyetemen tanuláshoz, vagy külföldi ügyvédi irodában végzett jogi munkához, vagy külföldi egyetem irodalom tanszékén végzett munkához, vagy egy sertéstelepen vagy faforgácsoló üzemben végzett munkához. Nullától a felsőfoknál jóval magasabb nyelvismeretig terjedhet, hogy mi kell ahhoz, hogy "megálld a helyed" külföldön.


"mondjuk ha valami bajom lenne, elmenni orvoshoz."


Ez kb. 2 lecke egy kezdő tankönyvben, kb. 2 nap alatt meg lehet tanulni.

2010. máj. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!