Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » "are you okay? " és a "you...

"are you okay? " és a "you okay? " is helyes beszédben?

Figyelt kérdés
Csak mert ugye úgy tanuljuk hogy kérdésnél kell az are a you elé, viszont amiket nézek filmeket,sorozatokat, ott rendre elhagyják..vagy úgy mást jelent esetleg ?
2017. szept. 19. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Failarmy? Ott lehet "you OK?" a kérdés.
2017. szept. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szlengben rendszeresen előfordul, hogy nem a teljesen helyes nyelvtant használják. Lásd még: "I wanna dance", az "I want to dance" helyett, "I gotta go" az "I have to go" helyett, "I ain't have no time" az "I don't have time" helyett. A beszélt nyelvben mindig nagyobb a szabadság, több a pontatlanság, és a bonyolult igeidőket is igen ritkán használják élőszóban.
2017. szept. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen.

Amiket felsoroltal azokat is rendre hasznaljak a sorozatokban amiket nezek. Mostmar ezeket is tudom akkor,koszonom:)

2017. szept. 19. 20:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Ugyanazt jelenti. Angliában simán You ok? és hangsúllyal kérdezik, pont mint a magyar nyelvben.

Először én is meglepődtem, de már hozzászoktam pont úgy mint a Cheers-hez ami a köszi-t helyettesíti.

2017. szept. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
oké manó
2017. szept. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!