Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » El menjek nyelvvizsgázni vagy ne?

El menjek nyelvvizsgázni vagy ne?

Figyelt kérdés
Nyáron jelentkeztem angol középfokú szóbeli nyelvvizsgára, mert előtte sikerült az írásbeli, és mielőtt le akartam tudni a kettőt. De nyáron közbejött valami és átrakattam októberre a vizsgámat. Viszont az írásbeli óta nem ismételtem semmit, és nem érzem magam késznek rá. Úgy érzem ugyanaz lenne ha elmennék, mint ha nem. Nem tudom mit csináljak. Lehet egyáltalán pár nap alatt felkészülni rá, vagy reménytelen a helyzetem?

2017. okt. 4. 22:35
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Először az anyanyelvedet tanuld meg helyesen, utána jöhetnek az idegen nyelvek.
2017. okt. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt egyedül te érzed, hogy mennyire megy vagy nem. Ha még tudod csúsztatni és úgy érzed ez lenne a megoldás akkor told el egy másik vizsgaalkalomra. Viszont ha erre nincs lehetőség akkor mindenképp menj el.
2017. okt. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajnos már nem tudom csúsztatni, egyszer lehetett csak. Van esetleg valami tipped, hogyan készülhetnék rá?
2017. okt. 4. 23:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj sokat angolul, mindegy miről és hogy kivel, csak használd a nyelvet. Elvileg vannak előre megadott témakörök is, de ertől nem tudok nyilatkozni mert én egyikre sem készültem külön. ( de azért az összes meg lett 95% fölött)


Pár nap alatt még bőven van időd belerázódni.

2017. okt. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézz sorozatot angolul. Én ezután egy csomót szoktam beszélni magamban angolul és még kicsit gyakorlod is a nyelvet.
2017. okt. 5. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az a pár nap az pontosabban 2.
2017. okt. 5. 10:13
 7/8 anonim ***** válasza:

Két nap alatt egy vizsgára fel lehet készülni a semmiről ha 500+ oldal tanulnivaló is van mellé. Te ezt évek óta tanulod, csak ismétlés kéne legyen. Ha arra vársz, hogy valaki megerősítsen, hogy ne menj akkor minek vársz? Anélkül is kihagyhatod, hogy egy vadidegen azt mondja.

De akár ezt az időt fordíthatod gyakorlásra is és akkor még egy sikeres vizsgát is szerezhetsz.

2017. okt. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xswerdy ***** válasza:
ha már a vizsgadíjat úgysem kapod vissza, menj el mindenképpen. A nyelvet alapvetően tudnod kell. Kicsit persze lehet gyakorolni a konkrét vizsgatipus feladatait, de a legfontosabb, hogy ebben a napban ráhangolódj. Van egy témakörlista, gondold át magadban, hogy mi jut eszedbe az egyes témákról.
2017. okt. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!