Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg lehet tanulni közel 40...

Meg lehet tanulni közel 40 évesen jól németül?

Figyelt kérdés
Én az általános iskolában még oroszt tanultam. Szóval a nulláról kezdtem a németet.Egy évig jártam tanárhoz. A nagyon alap nyelvtant megtanultam. Ki tudtam menni dolgozno Ausztriába takarítani. Nincs gond a munkában,megértem a takarításal kapcsolatos dolgokat,elvégzem a munkámat. Viszont nagyon zavar,hogy szinte semmi mást nem értek. Szerintetek ha szorgalmas vagyok,tudok majd rendesen beszélni?
2017. okt. 7. 23:59
 1/6 anonim ***** válasza:
6%
hát anyanyelvi szinten nem valószínű, de ha szorgalmas vagy akkor olyan szinten, hogy folyékonyan tudj beszélgetni, persze :)
2017. okt. 8. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nemetek kozott toltod az idot, nemetul olvasol, tv-zel akkor igen.
2017. okt. 8. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
81%
Nem kortól függ a nyelvtanulás. Ez egy hülye bevett sztereotípia. Én 50 éves vagyok (igaz, hogy én egész életemben tanultam, tehát fürgék az agysejteim), de kb. fél éve tanulok, EGYEDÜL!!!, itt élek Németo-ban, és mindenki döbbenettel hallgatja, hogy hogyan ennyire elsajátítottam egyedül. Ez a nyelvi környezet is egy nagy maszlag. Ha nincs szókincsed, hiába vagy ott, mert akkor sem fogod érteni, amit mondanak, nem fogod megtanulni. Ez már akkor számít, ha van némi alapod, mondjuk egy B1 tudásod, és arra ráépül valami, vagy ha valóságosan, magyar ember még 100 km-es körzetben nincs körülötted, és csak német nyelvet hallasz, és el is magyarázzák egy szó jelentését, te meg szépen felírod. Tehát a végső konklúzió: igen, simán. Ha van motivációd, és van kitartásod, napi minimim!!! fél egy órát foglalkozni vele. A tanulási módszer a leglényegesebb. Ha napi 5 szót (az elég kevés) tanul meg az ember, akkor az heti szinten, 35 szó, havi szinten pedig 150. Csak ehhez is mint minden tanuláshoz, jó módszer, türelem, kitartás kell. Sok sikert :)
2017. okt. 8. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

En is azt mondom, hogy siman. Nyelvtanulas nem kortol fugg.

Es miert ne tanulhatna meg anyanyelvi szinten is?

Persze nem egyik naprol a masikra, de evek alatt megtudsz.

2017. okt. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Meg lehet tanulni. Igaz, hogy régebben mindenki azt állította, hogy idős korban már lassabban fog az ember agya és már nem képződnek új agysejtjeink sem de mostanában megdőlni látszik a feltevés. Sok tudományos cikk született róla amit összefoglalva azért tűnik, hogy idős korban nem tudunk már tanulni mert meg sem próbáljuk.


Kitartóan kell tanulni minden egyes nap és akkor fél-egy évente látszik az eredménye. Aki egy-két hónap alatt szeretne elérni hatalmas fejlődést sajnos el fog szomorodni és abbahagyja mert ennyi idő alatt csak a zsenik képesek rá.

2017. okt. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze.
2017. okt. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!