Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Do you ever wondered. - Mikor...

Do you ever wondered. - Mikor lehetséges?

Figyelt kérdés

Amennyire én tudom a have a megfelelő segédige az ilyen mondatokban.

Viszont már több helyen is láttam ezt.



2017. okt. 28. 21:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Hát az "ever"-t ebben a jelen idejű mondatban nem igazán mondjuk magyarul valaha-ként. Bár talán belefér, hogy "Szoktál valaha azon gondolkodni...?" Nem tudom, én nem így használom.
2017. okt. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm mindenkinek a válaszokat, így már világos.
2017. okt. 28. 23:45
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

És a Shakespearnek ez jó volt, akkor nekünk miért nem az?


Mert a lényeg hogy csak egy helyen legy a múlt idő!


A normális esetben ez a Did, de itt meg a wonderED. Ezért nem is olyan hülyeség.

2017. okt. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Uccsó, nem tudom, hogy magyarázzam még el. Milyen szinten vagy angolból?
2017. okt. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Szerinted a Shakespeare a milyen szinten volt?
2017. okt. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Most kekeckedsz?
2017. okt. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy Do you ever wondered. Szögezzük le. Ez hibás, mármint nem "kincstári" angol. Ettől még lehet, hogy használják, főleg aluliskolázottabb körökben tudom elképzelni, ettől azonban még helytelen marad.

Két abszolút nem összetartozó igeidő indokolatlan összemosása. erre az "összemosásra" van már igeidő, a Perfect. Tehát ennek itt értelme és célja nincs.

Ugyanakkor a megértést nem akadályozza, a lényege egyértelmű.


A Shakespeare-szálhoz meg annyit, hogy nem értem, miért kérdés az, hogy 2017-ben nem az 1600-as angolt használjuk. Akkor sokszor kerékbe is törtek embereket, meg kilocsolták az ágytál tartalmát az utcára, akkor most miért nem lehet?


Nyilván az azóta eltelt 400-valamennyi évben született külön segédige, nyelvtani szerkezet egy bizonyos idő kifejezésére, és az elavult.

2017. okt. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!