Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet lenne érdemes...

Melyik nyelvet lenne érdemes pluszban megtanulnom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


20 éves vagyok, logisztikusnak tanulok jelenleg Olaszországban (így tanulom is az ország nyelvét). Angolból közel anyanyelvi szinten beszélek, mert majd 5 évet éltünk Kanadában. Ott franciát is tanultam 1 évig, de nem sok maradt meg. Németet tanultam a középiskolában, azt középszinten beszélem. Az lenne a kérdésem, hogy a lentebbi nyelvek közül elyiket lenne érdemes elkezdenem és miért és mennyire tudnám hasznosítani a leendő szakmámban:


francia (újrakezdés),

spanyol,

norvég,

holland,

mandarin (bár lehet ez túl nehéz lenne), orosz (annyira nem vonz),

arab/perzsai (érdekel a kúltúra, főleg Marokkó és a perzsai/iráni kultúra, ugyanakkor nagyrészt háborús övezet és piszok nehéz maga a nyelv),

portugál (nem nagyon voz, de sokan beszélik)


Bármilyen egyéb javaslatot szívesen fogadok, szeretem a nyelveket. Ami a terveimet illeti: szállítmányozás terén szeretnék elhelyezkedni, esetleg céget alapítani vagy terméket előállítani (van egy két ötletem) és főleg Európában maradnék, de meg van rá az esély hogy visszamegyek Kanadába. (szeretem a hideget és nem mennék olyan helyre ahol nincs hó és hegy :D )


Köszi a válaszokat,

20L



2017. nov. 19. 15:16
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Akkor egyúttal ki is húzhatom az oroszt, a portugált és még talán a mandarint is. Megfontolom, úgyis januárban lehet felvennem plusz tárgyat (nem mindegyik nyelvet oktatják, de mindegyiket van lehetőségem tanulni).
2017. nov. 20. 18:49
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Business szempontbol: Ha Kanadaba mennel vissza, a francia es angol eleg. Europaban a logisztikahoz az angol mellett a nemet es a francia a legfontosabbak. A spanyol akkor jo, ha az USA-ba költözöl. Norveg, holland, mandarin nyelvek tanulasa felesleges a munkahoz, de ha hobbibol szeretned, az mas. Arab bar erdekes, de nagyon nehez, es semmi ertelme- business celjabol- mivel az arab fejlett orszagokat europaiak es amerikaik iranyitjak, tehat az angol az üzleti nyelv. A portugal csak Braziliaban meg Portugaliaban erdekes.
2017. nov. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ :) Lehet tényleg a franciát kezdem újra, de még van bennem egy kis másfelé hajlás is..
2017. nov. 21. 14:26
 14/19 anonim ***** válasza:
Jol csinalod, valoszinü jo nyelverzeked is van hozza. A masodik idegen nyelv utan a többi mar könnyeden megy, te pedig mar több idegen nyelven is beszelsz. Szoval a te helyzetedben a franciat kezdenem el ujra elöször.
2017. nov. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
A Plusszt hogy érted?
2017. nov. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

#14 köszi a válaszod

#15 pluszban negyedik idegen nyelvnek, mert még úgy érzem hogy ez hiányzik, eddig beszélek angolul (közel anyanyelvként), németül és olaszul különböző de minimum közép szinten. És még egy idegen nyelvet el szeretnék sajátítani. :)

2017. nov. 24. 18:40
 17/19 anonim ***** válasza:

Németet tudsz?

Ha igen nem nehéz (így mert tudod az angolt) a francia, és a holland, meg még a többi nyugati hasonló.

Arabot nem nagyon tudsz hasznosítani. Max. majd ha jönnek a migránsok...!!!

Viccet félretéve azt már nem nagyon használjuk.

Portugál helett francia vagy spanyol meg az OLASZ! azt nyomják még..

2017. nov. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
NORVÉG!!
2018. jan. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én angol , spanyol , orosz , finn 😊
2018. jan. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!