Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hány óra nyelvtanulás szüksége...

Hány óra nyelvtanulás szükséges egy svájci/német munkavállaláshoz?

Figyelt kérdés

Nem szakmunkára gondolok hanem pl egy fuvarozó (c kategóri) betanított munka gyoréttermi környezet.Eltudjam intézni a hívatalos ügyeimet stb.Tehát egy jó alapom legyen.

Dolgoztam már svájcban nyáron és jövőre vissza szeretnék menni.



2017. nov. 29. 19:37
 1/5 A jó édes ***** válasza:
100%
200 óra biztosan - de ha dolgoztál már valamit nyelvi környezetben, akkor feltételezem van egy alap szókészleted, lehet a fele is elég.
2017. nov. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Általános és középiskolában tanultam németet.De csak a kiejtés és alap dolgok maradtam meg.Mint pl a számolás bemutatkozás nagyon alap kérdések.

Olyan helyen dolgoztam ahol mindenféle nemzetiség volt csak német nem :D

Nyelvtudás nem igénylő munka volt.Így nem is volt hosszú életű sajnos.

2017. nov. 29. 20:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a schwizerdütschre gondolsz, azt nem igazan tanulhatod meg tanfolyamon otthon, ahhoz itt kell lakni :) a gyorstalpalo nemet (talan) eleg alap az elethez /ugyintezeshez, amibe kesobb belejossz. En 5 eve jottem 0 nemettel, mara folyakonyan beszelek „ svajciul“, nem okoz gondot az ugyintezes sem . ( mondjuk ehhez az kellett h kezdetektol egyedul intezkedjek, activityzve, kezzel labbal..)
2018. jan. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Schwizerdütsch haha :D

Isten ments...hallottam párszor beszélni az idősebbeket igazi kihívás azt megtanulni.

Persze ha olyan környezet vesz körül ahol így kommunikálnak akkor könnyebb igen.

2018. jan. 31. 21:04
 5/5 anonim ***** válasza:

En hamarabb tanultam meg azt, mint a hochdeutschot! Persze 5 ev alatt nyilvan nem lettem anyanyelvi beszelo, de jobban ertem azt, mint a sima nemetet.

Egyebkent mindenhol beszelnek ( nemet svajcban) hoch deutschot, nyugi. Ha mar van egy alapod , ahogy irod, akkor egy intenziv gyorsra mennek a helyedben!

Sok sikert. 👍

2018. jan. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!