Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy érdemesebb angol filmeket...

Hogy érdemesebb angol filmeket nézni nyelvtanulás céljából?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam, hogy jobb előbb angol felirattal nézni, máshol pedig azt, hogy inkább anélkül, mert egy idő után csak a szövegre fogok figyelni és hallásból alig tudok majd valamit megérteni

2017. dec. 16. 12:31
 1/5 anonim válasza:
Ha vagy már olyan szinten, hogy megérted felirat nélkül akkor úgy. Ha úgy semmit nem vagy csak pár szót értenél belőle, akkor szerintem célszerű lenne felirattal nézned.
2017. dec. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha már olyan szinten vagy, hogy felirat nélkül is megérted a lényeget, akkor nem szükséges felirattal.
2017. dec. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Felirattal az olvasást gyakorlod, felirat nélkül a hallást. Múltkor láttam egy videót amiben azt javasolják, hogy 5 mp-es csúsztatással tedd rá a feliratot a videóra, így az agyad élősszőr a hallott infót fogja lefordítani.
2017. dec. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én rajzfilmeket javasolnék egyszerű dialógus és jóformán felirat sem kell ha már korábban láttad szinkronosan akkor könnyű dolgod lesz

kisscartoon-t ajánlom

2017. dec. 17. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :D
2017. dec. 18. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!