Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szóbeli "nyelvvizsga"-ra...

Szóbeli "nyelvvizsga"-ra segítség/tipp?

Figyelt kérdés
Továbbjutottam egy iskolai versenyen,és ma lesz egy szóbeli része,ami olyan mint az alapfokú nyelvvizsga,adtak nekem 16 tételt amiből 8ba belekérdeznek 8ba pedig nekem kell kifejtenem a véleményem. Az egész 15 perc lesz. Ötleteket/tippeket várok,mivel ez lesz az első ilyen jelleő szóbeli vizsgám.

2017. dec. 18. 08:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hazudj.

Ha megkérdeznek egy adott dologról, amiről nem tudod elmondani, nem tudod értelmesen megfogalmazni a véleményed, akkor mondj olyan választ, amit tudsz.

Pl engem nyelvvizsgán amikor a jövőbeli foglalkozásomról kérdeztek, akkor túl bonyolult lett volna elmondani az igazat, úgyhogy egy teljesen sablon választ mondtam, amit egy nyelvvizsgás könyvben olvastam.

Ne agyalj túl sokat, mond ami eszedbe jut.A lényeg, hogy folyékony legyen, beszélj, ne kelljen minden szót kihúzni belőled.

Ha kérdeznek valamit, akkor ne csak yes/no válaszokat adj, hanem próbáld megindokolni és kicsit bővebb választ adni.

Ezt nyelvvizsgákon is értékelik, ha magadtól mondod és jó bő válaszokat adsz.

Az 1000 kérdés, 1000 válasz könyvet tudom ajánalni, szerintem alapfokra is lehet kiadása, abból készülgess, nézd át a témákat.

Ha teszem azt megkérdezik, hogy panelban vagy kertes házban laksz, akkor ne csak annyit válaszolj, hogy kertes és ülj kukán, nézve rájuk..Hanem mondd el, hogy kertes házban laksz, ott nőttél fel, van egy kis kertetek, ahol a szüleidnek van pár gyümölcsfájuk vagy viráguk. Van egy kutyád is a kertben stb. Szeretsz kertes házban lakni, mert jó a levegő, mert csendes..

Tök mindegy igazából, ez csak egy példa volt, hogy kezdj el magadtól is beszélni ha kérdeznek, ne csak a kérdésre válaszolj 1 szóval

2017. dec. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző is írta beszélj folyamatosan és nem baj ha nem a valóság és arról beszélj amit tudsz, pl ha egy élményről kérdeznek nyugodtan találj ki valamit pl voltál hegyet mászni és eltörted a lábad. Itt tudod használni a különböző igeidőket persze ügyelj rá hogy jól.

Illetve használj linking words oket pl MY opinion is that, I think, As far as I am concerned (AMi engem illet) , suddenly (hirtelen) , de még jobb ha ilyet mndassz all of a sudden(hirtelen) máris jobban hangzik a beszélded .

[link]

linking wordok:

[link]

2017. dec. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vedd ugy mint egy beszelgetest, hiszen azert szobeli a neve. Egy beszelgetes ket egyenrangu ember kozott, Igy meg lampalazad sem lesz.
2017. dec. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!