Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért érdemes oroszt tanulni?

Miért érdemes oroszt tanulni?

Figyelt kérdés

Ha nem akarok Oroszországba menni, érdemes egyáltalán?

Szüleim akarják hogy tanuljak oroszt. Ellenben én nem szeretem az oroszokat ( a nyelvet és a kultúrát ), nem is akarok Oroszország közelébe menni.

Mik szólnak mégis az orosz nyelv mellett?


2018. jan. 7. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Semmi. Ne tanulj, ha nem akarsz. Tőlük kérdezd meg, hogy mért azt nyomatják.

Persze lehet jönni a kereskedelmi kapcsolatokkal, de az oroszok is tudnak angolul. Meg még úgyse tudod, mi akarsz lenni. Lehet jönni azzal, hogy egy szláv nyelv, ami más, mint a germán vagy latin nyelvcsalád, dehát nem nyelvésznek készülsz. Egy érv mellette szól: hogy szép. De az meg szubjektív, ez nem egy objektív kategória.

2018. jan. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1# anyagmérnök leszek, ez már fix. Pontosítok: annak jelentkezek, aztán ha szerencsém van és menni fog, az egyetemet is elvégzem.
2018. jan. 7. 18:14
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván azért, mert ugyan több száz millió ember beszéli (nem csak Oroszországban, hanem a teljes befolyási övezetében) + egyre többen tanulják idegen nyelvként is, viszont sokan mégis zsigerből ellenállnak, ahogy te is (pl. történelmi múlt miatt)


DE! Ha te nem vagy motivált az ország, a nyelv, a kultúra iránt, akkor NE! Akármilyen hasznos is lehet, ha nem vagy elég motivált, kínszenvedés lesz, valószínűleg úgysem fogod használni, lassítja a tanulást! Egy nyelv megtanulása akkor is sok idő és energia, ha élvezed, amit csinálsz!


(Én némettel voltam így. Gimiben azt választottam (tanár miatt + meggyőztem magam, hogy "hasznos" lesz) Amíg tanított, addig nem is utáltam (annyira), szerencsére, mert így gyorsan meglett a használható, középfokú tudás. Éltem is egy évet Németországban (az is "hasznos" volt). Úgy jöttem haza, hogy soha, de soha többet. Még rágondolni sem szeretek:S)

2018. jan. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az oroszok nagy része nem beszél jól angolul, ahogy a magyarok sem.

Nekem a legnagyobb plusz az volt, hogy a Kárpát-medencében utazgatva megkönnyítette a kommunikációt, egyrészt mert szinte minden országban tanultak oroszul a régi rendszerben, másrészt meg a szláv nyelvek hasonlítanak annyira, hogy pl. egyszerű feliratokat megértek szlovákul is, meg apróbb dolgokba jó volt, példàul amikor a boltban horvátul tudsz kenyeret kérni.

2018. jan. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!