Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kezdjek el japánul tanulni?

Kezdjek el japánul tanulni?

Figyelt kérdés
Mindig is a nyelvek érdekeltek, főleg a különlegesebbek.Angolul jól tudok, oroszul 1,5 éve tanulok a gimnáziumban, és elég jól megy. És szóba került a lehetőség, hogy a Pécsi egyetemen egy japán embertől lehet japánul tanulni. 16.000forint 1,5 hónapra. Szerintem nagyon jó lehetőség, és utána lehet menni a következő szintekre a nyelvben. Csak attól félek, hogy mivel úgy az életben nem tudom használni és a tanfolyam is csak 2x1,5 egy évben és addig japánra se járnék. Van hely vagy weboldal ahol lehet japánt gyakorolni, vagy eleve kezdjem el? Btw nem a manga vagy anime miatt akarok japánul tanulni, sose láttam/olvastam egyet se, a nyelv szeretete miatt szeretném elkezdeni.

2018. jan. 14. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha tudsz angolul, ajánlom a Duolingot, illetve a Teach Yourself Japanese című könyvet^^ Én a TY-vel kezdtem, az nem tukmálja rád azonnal a sok krix-kraxot, hanem latin betűkkel nyomatja egy darabig :) A Duolingo meg szimplán jó 😀
2018. jan. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hato Aoi csatornáját ajánlom :) Ő youtubon és facebookon is fent van :D Én nála kezdtem el. Azt ajánlom, hogy nézd meg és ha tetszik a nyelv akkor kezd csak el a tanfolyamot :). Én nagyon szeretem a nyelvet. Sok sikert ;)
2018. jan. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Dekiru (magyar) vagy esetleg a Genki (angol) tankönyvek :) én mindkettőből tanultam, jók voltak ^^
2018. jan. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2018. jan. 16. 16:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Az első válaszolóra reagálnék! Nyugodtan tanuld meg a hiraganát meg a katát kedves Kérdező! A romaji-t kizárólag japán nyelvek latin leírására találták ki. Az égvilágon kívül semmi köze nincs a nyelvhez, sőt nem is használják max a közlekedés táblák. Az még csak ráadás hogy nem is teljesen egyezik a kanákkal. A kanák a legalapabb dolog egy japán-beszélő tudhat, szóval ajánlom, hogy EZEKKEL és ne latin betűkkel tanuld a nyelvet, csak magadnak segítesz, de sokat!


Japán tanulás: Duolingo jó ha mellette tanulsz máshonnan is.

Lingodeer app is tanít nyelvtant.

Az ilyen Rosetta Stone, "fizess x összeget egy csomag kifejezésért"-től távolmaradnék.

Tankönyvnek én a Minna no Nihongo-t tudom ajánlani.

Tae Kim's guide is jó nyelvtanra.

Kanji tanulásra a sokkal logikusabb és felnőtt fejre készített RTK 1 könyet használnám. Figyelem, az RTK az a hagyományos japán iskolai módszer(nem logikai sorrendben van, hanem érthetőség szempontjából, így a gyerekek tudják tanulni).

Én személy szerint az AJATT híve vagyok.

illetve r/LearnJapanese.


Linkeket nem keresek, a google fel tudja adni neked ha tényleg érdekel.

2018. ápr. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. ápr. 8. 10:21
 7/7 anonim válasza:
Magántanár szerintem jó ötlet.☺️
2021. jún. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!