Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás

A kérdés

Kezdjek el japánul tanulni?

Mindig is a nyelvek érdekeltek, főleg a különlegesebbek.Angolul jól tudok, oroszul 1,5 éve tanulok a gimnáziumban, és elég jól megy. És szóba került a lehetőség, hogy a Pécsi egyetemen egy japán embertől lehet japánul tanulni. 16.000forint 1,5 hónapra. Szerintem nagyon jó lehetőség, és utána lehet menni a következő szintekre a nyelvben. Csak attól félek, hogy mivel úgy az életben nem tudom használni és a tanfolyam is csak 2x1,5 egy évben és addig japánra se járnék. Van hely vagy weboldal ahol lehet japánt gyakorolni, vagy eleve kezdjem el? Btw nem a manga vagy anime miatt akarok japánul tanulni, sose láttam/olvastam egyet se, a nyelv szeretete miatt szeretném elkezdeni.

Keress kérdéseket hasonló témákban: Japán, tanfolyam, nyelvtanfolyam, PTE, Pécsi Tudományegyetem, japán nyelvtanfolyam

jan. 14. 10:55  Privát üzenet  

A válaszok
Ha tudsz angolul, ajánlom a Duolingot, illetve a Teach Yourself Japanese című könyvet^^ Én a TY-vel kezdtem, az nem tukmálja rád azonnal a sok krix-kraxot, hanem latin betűkkel nyomatja egy darabig :) A Duolingo meg szimplán jó 😀

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont jan. 14. 12:41 Privát üzenet
Hato Aoi csatornáját ajánlom :) Ő youtubon és facebookon is fent van :D Én nála kezdtem el. Azt ajánlom, hogy nézd meg és ha tetszik a nyelv akkor kezd csak el a tanfolyamot :). Én nagyon szeretem a nyelvet. Sok sikert ;)

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont jan. 15. 11:32 Privát üzenet
Dekiru (magyar) vagy esetleg a Genki (angol) tankönyvek :) én mindkettőből tanultam, jók voltak ^^

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont jan. 15. 19:46 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

# 4/6Időpont jan. 16. 16:29 Privát üzenet

Az első válaszolóra reagálnék! Nyugodtan tanuld meg a hiraganát meg a katát kedves Kérdező! A romaji-t kizárólag japán nyelvek latin leírására találták ki. Az égvilágon kívül semmi köze nincs a nyelvhez, sőt nem is használják max a közlekedés táblák. Az még csak ráadás hogy nem is teljesen egyezik a kanákkal. A kanák a legalapabb dolog egy japán-beszélő tudhat, szóval ajánlom, hogy EZEKKEL és ne latin betűkkel tanuld a nyelvet, csak magadnak segítesz, de sokat!

Japán tanulás: Duolingo jó ha mellette tanulsz máshonnan is.

Lingodeer app is tanít nyelvtant.

Az ilyen Rosetta Stone, "fizess x összeget egy csomag kifejezésért"-től távolmaradnék.

Tankönyvnek én a Minna no Nihongo-t tudom ajánlani.

Tae Kim's guide is jó nyelvtanra.

Kanji tanulásra a sokkal logikusabb és felnőtt fejre készített RTK 1 könyet használnám. Figyelem, az RTK az a hagyományos japán iskolai módszer(nem logikai sorrendben van, hanem érthetőség szempontjából, így a gyerekek tudják tanulni).

Én személy szerint az AJATT híve vagyok.

illetve r/LearnJapanese.

Linkeket nem keresek, a google fel tudja adni neked ha tényleg érdekel.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont ápr. 6. 16:47 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm!

# 6/6Időpont ápr. 8. 10:21 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan kezdjek el japánul tanulni?
Meg szeretnék tanulni Japánul? Hogyan kezdjek hozzá?
Japánul akarok tanulni, hogy kezdjek hozzá?
Japánul szeretnék tanulni, csak ismerkedni a nyelvvel. Még semmit sem tudok, hol kezdjek bele? Ingyen anyagot tudtok ajánlani internetről?
Japánul, németül vagy oroszul kezdjek el tanulni? ( gazdasági szempontok szerint )
Szerintetek hogy kezdjek el japánul tanulni? Menjek el egy nyelviskolába (ha igen, melyikbe) vagy vegyem fel minornak ELTE-n?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Nyelvtanulás rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!