Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angoltanárok! Van egy két...

Angoltanárok! Van egy két levelem, mivel márciusban megyek Euroexam angol B2 szintű nyelvvizsgára. Valaki, ha lenne olyan szíves megnézné őket, és mondana egy véleményt, hogy megüti-e a középfokú szintet?

Figyelt kérdés

Dear Sir or Madam,


Re: replacement of my language certificate


I am writing to your language school, because I may have lost the certificate of my language exam which has taken by me a few years ago, and I extremly need it now.


First of all, I took a C1 level TOEFL language exam which I have passed with over 600 points. I should have done a print of my language examination, but I never thought I will loose it ever. Unfortunately, I have been searching for my language certificate everywhere, but I have not found it yet.


The main reason why I urgently need the replacement of my language examination, because I entranced to university and one of the university's requirement is that to hold a TOEFL language examination which is at least 570 points for the paper-basedd test. I must supply the documents until April 05.

If I do not get the replacement of the language exam the university will not admit me.


For all the above reasons it would be grateful if you could send the copy of my language exam.


I enclosed all the necessary informations in the previous email.


Yours faithfully,


Gergő Csucs



2018. jan. 20. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Jó lesz.
2018. jan. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Van online felkészítő oldaluk is,amire regisztrálva többféle feladatot be tudsz küldeni és ellenőrzik.
2018. jan. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egy linket tudsz küldeni? Vagy ez a honlapon fent van?
2018. jan. 20. 19:06
 4/8 A kérdező kommentje:

Már megtaláltam, köszönöm.

Továbbra is várom az angoltanárokat! :)

2018. jan. 20. 19:20
 5/8 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok angoltanár, de decemberben én ennél kevesebb nyelvtani szerkezettel, fordulattal stb-vel mentem át Euro B2-n:) szerintem ez tökéletesen megfelel és persze még gyakorolni is van időd.

Ettől függetlenül persze jó, ha egy hozzáértő is megnézi. Úgy tudom, az Euroexam oldalán még arra is van lehetőség, hogy maguknak a vizsgáztatóknak küldd be a writingodat online és ők kijavítják.

2018. jan. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2018. jan. 21. 22:12
 7/8 anonim válasza:
65%

Szia! Lehet, csak elírás néhány dolog, de azért kijavítom.

1. Which has taken by me: which was taken by me (itt meg kell adnod hogy mikor, pl két évvel ezelőtt) vagy which has been taken by me (hogyha marad a few years ago) (De amúgy én itt nem használnék passzívot)

2. Figyelj arra, hogy tartsd az igeidőt a mondaton belül, ez kétszer is előfordul ebben a szövegben (first of all I took... I have passed -> döntsd el, hogy melyiket akarod, én maradnék a sima multnál). Rögtön a következő mondat, I never thought I would ever (Inkább ide tenném az evert mint a mondat végére) lose it, mivel a bevezető sima múlt ezért a will mint segédige is átkerül múltba tehát would lesz. [Lose =/= loose, az első ige, a második melléknév]

3. The main reason... Bekezdés: az első mondatban kimaradt az ige, IS because

4. One of the univesities' mivel a one of the után tbsz. kell, és ha azt rakod még birtokosba akkor utána kell csak egy aposztróf

5. Is that to hold: a that nem kell

6. Information-nak nincs többes száma, ha több információról beszélsz akkor pieces of information amit a leggyakrabban használnak.


Remélem, érthető volt! Minden hibát, ami nekem szemet szúrt, kijavítottam, de ettől még szerintem sok pontot kapnál rá, mert változatos a szókincs és nagyon durva nyelvtani hiba nincs benne. Középfokúra szerintem elég.

2018. jan. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen érthető volt, sokat segítettél!:)
2018. jan. 23. 06:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!