Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon bő a szókincsem angolbó...

Nagyon bő a szókincsem angolból, de mikor beszélek akkor ezt nem tudon megmutatni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2018. febr. 21. 07:37
 1/7 anonim ***** válasza:
29%

Nem tudsz beszélni.

Azt hogy sok szót megtanulsz, bemagolsz az még nagyon kevés. Egyszerűen próbálj beszélgetni.

2018. febr. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Nem kell túlgondolni, majd ha feloldottabb leszel akkor jönnek az ilyen szavak erőltetni nem szabad. És valóban az hogy bemagolod nem jelenti azt hogy használni is tudod. Először is csak beszélgess ugy ahogy akarsz és ha jobban belejössz akkor majd jönnek ezek a szavak maguktól.
2018. febr. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Gyakorold a beszédet!
2018. febr. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
16%
Magántanárnál lehet kérni, hogy csak a szóbeli részt gyakoroljátok, de a legjobb, ha keresel külföldi beszélgetőpartnert.
2018. febr. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%

Nem is kell. Nagyon mű lenne a beszéded, ha csakazértis megpakolnád mindenféle flancos kifejezéssel. Mindenkinek, az anyanyelvi beszélőknek is sokkal nagyobb a szókincsük, mint amennyit szóban használnak belőle. Ez így természetes.


Gondolom, nyelvvizsgára készülsz, azért gond ez. De szerintem ne akard nagyon megmutatni, akkor lesz természetes a beszéded. A szókincs egyébként is csak egy részpontszám a sok közül.

2018. febr. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagy ritkán beszélgetés közben kicsúszik a számon egy 'conspicuous' vagy 'exaggerate' vagy egy 'ceased to exist' kifejezés, de nem jellemző, hogy az ember egyfolytában ilyen flancosan fejezné ki magát.


Jó az, ha nagy a szókincs, mert akkor szinte bármit megértesz, amit mondanak neked, de nem anyanyelviként nem a választékos beszéd az elsődleges, hanem a folyékonyság.


Egyébként azzal én is úgy vagyok, ha ismerek egy szóra három szinonimát, akkor valahogy gondolkodás nélküli beszéd közben mindig az az egy jön a számra, amit legelőször tanultam évekkel ezelőtt. A másik kettő meg nem, mert egyszerűen beszéd közben nem jut eszembe.

2018. márc. 4. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Minél bonyolultabban próbálja kifejezni az ember magát, annál inkább botlik bele más nyelvtanulókba, akik viszont nem fogják megérteni :).

De majd meglátod. A szókincs jó, de ahogy előttem írták csak bizonyos szituációkban szükséges. Hiszen a nyelv célja a kommunikáció, a közérthetőség.

2018. márc. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!