Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német vagy Orosz nyelvet...

Német vagy Orosz nyelvet tanuljak?

Figyelt kérdés

Doktorihoz két nyelvvizsgára van szükség, és nem lehet túl sok nyelv közül választani.

Angolon kívül szükségem van mégegy nyelvre.


Németre azért gondoltam, mert anno négy éven keresztül tanultam, és habár már semmire nem emlékszem csak könnyebb lehet újra tanulni.


Orosz nyelvre pedig azért mert sokkalta közelebb áll hozzám az orosz kultúra és nagyobb jövőt látok Oroszországban mint Németországban.


Még van 2 évem doktori iskola elkezdéséig és ott is tudtommal 2 évem van hogy meglegyen a második nyelvvizsga, tehát van 4 évem megtanulni 0ról a nyelvet



2018. márc. 4. 07:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Sztem oroszt.
2018. márc. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amelyik jobban "tetszik"
2018. márc. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha középfokú nyelvvizsga kell
2018. márc. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Német.
2018. márc. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én letettem a német középfokút és az ég világon semmire sem használom. Ha az orosz áll közelebb hozzád akkor mindenképp azt.
2018. márc. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az orosz szerintem jóval nehezebb, szóval emiatt a nénetet mondanám, főleg ha már van német "múltad". Tanultam mindkettőt, középszintig eljutni sokkal egyszerűbb szerintem németből.

Viszont, ha jobban érdekel az orosz, akkor szerintem mindenképp vágj bele, aztán ha nehéznek találnád,lesz időd inkább a némettel foglalkozni.

2018. márc. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!