Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet angolul...

Mennyi idő alatt lehet angolul megtanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt adta az élet ,hogy Írországba költöztem 2 hónappal ezelőtt. Most kezdtem el dolgozni is (kapcsolat révén) és mindenképp meg kellene tanulnom angolul. Jelenleg pár szót (50-60) ismerek amit némi mutogatással kiegészítve értetem meg magam a kollégákkal. 9 évig németet tanultam ebből nem sok maradt mondjuk mert nem is igazán kötött le. Viszont az angol mindig is érdekelt és bár ha nem is ismerem egy adott szó jelentését azt vettem észre a szavak kiejtése egész jól megy. 22 leszek lassan így talán az agyam is jobban fog. Szerintetek ilyen környezetben mennyi idő alatt és hogyan tudnék megtanulni hatékonyan angolul? Nem akarok nyelvész lenni de jó lenne társalgás szinten hogy akár bármiről eltudjak velük beszélni. Mivel brit angolhoz hasonlóan beszélnek egyenlőre megérteni is nehezebb őket mint pl az amerikait. Akinek van tanácsa esetleg tapasztalata azt szívesen várom. + kérdés ha haza térek angol nyelvvel milyen munka lehetőségek lennének. Talán előnyt jelentene az itt élés bár papírom nem lesz az angol nyelvről. Előre is köszi


2018. márc. 25. 07:33
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

"Írországba költöztem 2 hónappal ezelőtt... Jelenleg pár szót (50-60) ismerek ... az angol mindig is érdekelt és bár ha nem is ismerem egy adott szó jelentését azt vettem észre a szavak kiejtése egész jól megy..."


Két hónapja nyelvterületen élve, úgy, hogy mindig is érdekelt a nyelv, még mindig csak 50-60 szónál tartasz? Akkor nagyon sürgősen felejtsd el a gyk-t, és menj át valami angol nyelvű oldalra - vagy még inkább keress valakit, akivel szóban használhatnád az angolt.


"ha haza térek angol nyelvvel milyen munka lehetőségek lennének"


Bármilyen munkánál előnyt jelent, te is tudod.

2018. márc. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló . Igen sajnos ez az én nemtörődömségem ,hogy még csak itt tartok. Hiába megyek át angol nyelvű oldalra ha nem értem az ott leírtakat.
2018. márc. 25. 08:33
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Elöször is amit írsz, az nem sok és nem pozitív.


Ha két hónap alatt csak ilyen kevés szót ismersz, akkor nem igazán érdekelhet a nyelv.

Az, hogy a "szavak kiejtése jól megy" a te véleményed, vagy angol anyanyelvü valakié? (Mert ha a tiéd - ahogy gondolom, akkor az nem jelent semmit, csak hogy elbízod magad)


Ha meg akarsz tanulni angolul, akkor ott, ahol vagy, iratokozz be egy nyelvtanfolyamra, ha ott az alapokat megtanulod, utána tudsz fejlödni.

2018. márc. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Félre értés ne essék nagyrésze a "tudásomnak" otthonról származik. 2 hónapig nem igen mentem sehova hisz semmit nem ismerek. Itt nem úgy működik mint otthon hogy csak leugrasz a boltba vagy hasonlók
2018. márc. 25. 08:44
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

"Hiába megyek át angol nyelvű oldalra ha nem értem az ott leírtakat."


Ja, ha majd csak akkor fogod elkezdeni hagyni, hogy találkozhass a nyelvvel, amikor már profin beszéled, akkor... - akkor semmi se lesz az egész nyelvtanulásodból.


Semmi értelme nem volt külföldre menni, ha nem hagyod, hogy dőljön rád az angol mindenhonnan!

2018. márc. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

"Félre értés ne essék nagyrésze a "tudásomnak" otthonról származik."


A magyarral is vannak gondjaid, ott kezdődnek a problémák...

És akkor mi van, ha otthonról származik? Annál rosszabb a helyzet. Hiszen ezek szerint még itthon is többet tudtál megtanulni, mint ott, a nyelvterületen. Lehet, hogy érdemesebb lenne már most hazajönnöd.


"2 hónapig nem igen mentem sehova hisz semmit nem ismerek."


Ha otthon ülsz, nem is fogsz megismerni semmit... Se a helyet, se a nyelvet, se embereket, semmit.


"Itt nem úgy működik mint otthon hogy csak leugrasz a boltba vagy hasonlók"


Hanem hogy? Kitől kell engedélyt kérni? Vagy mi? Igenis ugorj le a boltba. Most. És olvasd ki! Ne gyere ki addig a boltból, amíg mondjuk öt új szót nem tanultál meg ott, helyben.

2018. márc. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

" Itt nem úgy működik mint otthon hogy csak leugrasz a boltba vagy hasonlók"


Szerintem az emberek ott is boltban vásárolnak, és senki nincs kitiltva onnan.

Fogod magad, bemégy a boltba és elkezded nézegetni, milyen áruk vannak. Telefonod gondolom, van, arra le tudsz tölteni egy szótárat és máris tudsz keresgélni, mi is az, ami öletted van.


Ha a szobában ülsz és magyarul internetezel, akkor mitöl tanulnál angolul?!?!?!?

Szedd össze magad, menj emberek közé és angol oldalakat nézegess, angol filmeket nézz, stb.

2018. márc. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!