Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehetséges, hogy nem fejlődnék...

Lehetséges, hogy nem fejlődnék fél-1 év alatt?

Figyelt kérdés

Ha nyelvterületen élnék, rendszeresen használnám a nyelvet, járnék tanfolyamra és/vagy tanárhoz.

Ha itthon folyamatosan fejlődök, de azért mégiscsak érzem, hogy még keveset tudok...

Annyi emberről hallottam/olvastam már, aki nem fejlődött, és félek, hogy velem is ez lenne. Emiatt nem merek élni a lehetőséggel.


2018. ápr. 13. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:
35%

Mármint ki szeretnél költözni véglegesen vagy hogyan érted az ott élést?


Ha úgy érzed, hogy keveset tudsz és emiatt nem mersz kimenni, akkor vannak alternatívák is: Keress angol/német (nem tudom melyik nyelvet tanulod) csatornákat pl. Discordon vagy hasonló chatelős helyeken és írj, vagy ami még jobb lenne, hogy mikrofonon keresztül beszélj külföldi emberekkel. Lehetőleg anyanyelviekkel. Így egyrészt fel tudod mérni a tudásodat, hogy elég-e, másrészt fejlődni is tudsz így.

2018. ápr. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
51%
Ha valóban járnál rendszeresen tanárhoz/tanfolyamra, és használnád is a nyelvet, ahogyan tervezed, akkor az eszköz már adott. Az egy más kérdés, hogy milyen motivációval állsz hozzá, a legtöbb esetben szerintem ez a döntő tényező nyelvtanulás terén. A félelmed olyan emberek példájából ered, akik nem tartoznak a döntő többséghez. Igen, előfordul hogy valaki nem fejlődik, mert lehetséges hogy nem volt hozzá kitartása, nem próbálkozott eleget, félt megszólalni, nem volt sikerélménye az elején, rossz módszerekkel tanult stb. De ők tényleg nincsenek sokan. Számodra pedig adott a lehetőség, hogy ne az ő példájukat vedd figyelembe, hanem fókuszálj azoknak az embereknek a sikereire és technikáira, akiknek jól ment ez a dolog.
2018. ápr. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Fussál neki még egyszer és tedd fel a kérdést érthetően.
2018. ápr. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
57%
Ha olyan helyre mész, ahol esélyed sincs magyarul beszélni, nem bújsz el a szobádba, hanem kimész emberek közé és kommunikálsz, akkor nincs olyan, hogy ne fejlődnél. 1 évre mentem ki Spanyolországba bébiszitternek, minimális nyelvtudással, mikor eljöttem, folyékonyan beszéltem. Tanultam másik országban ösztöndíjjal, szándékosan nem magyarokkal, mentem, nem velük laktam, így nagyon sokat fejlődtem. Volt pár magyar lány, akik közösen béreltek lakást, együtt jártak be az egyetemre, szabadidejükben is csak együtt lógtak, idejük 80 %-ában magyarul beszéltek. Na, ők nem sokat fejlődtek.
2018. ápr. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!