Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes így abbahagyni a...

Érdemes így abbahagyni a német nyelv tanulását? El vagyok keresedve.

Figyelt kérdés

Diplomához kéne a második nyelvvizsga. A második nyelvem mindig a német volt, de gimiben és fősulin is sajnos elég alap szinten tanultuk így semmit nem értem vele. Egy hónapja járok tanárhoz, azokat a nyelvtani részeket vesszük át amik fontosak a nyelvvizsgához. Az elején persze ment amit még suliban is tanultunk (igeragozás, múlt idő stb) viszont a passzív szerkezet és a zu+infinitives feladatok sem mennek már. Teljesen el vagyok veszve. Hiába elmagyarázza a tanár, már szégyellem hogy megint nem tudom megcsinàlni a házit. Ez a zu+ infinitives dolog végképp teljesen érthetetlen számomra. Sajnálom hogy a suliban sosem tanították ezeket nekünk,most meg gyorsan kéne behoznom mindent de nem megy, hiába ülök felette órákat. Esélytelennek érzem hogy valaha egy levelet megírjak majd. És még hol van a szövegértés meg a magnóhallgatás... Diploma nélkül meg nem tudok a szakmámban elhelyezkedni.

Érdemes abbahagyni? Csak fogalmam sincs, hogy helyette melyik nyelvet válasszam amit meg kezdhetek a nulláról.(angolból megvan a középfokúm) Már a sírás kerülget. :(

N



2018. máj. 19. 13:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
1 hónap tanulás után ne add fel, ha mar idáig eljutottál ne a célba bukj el :) kitartás es türelem
2018. máj. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
28%
Pedig ezek nem túl nehezek. Passzív szerkezet más nyelvekben is van (de még a magyarban is), ez a rész elég hasonló az angolban meg németben, érthetetlen, miért pont ez nem megy. No meg: I have to do = I habe zu tun. Ez se egy nagy was ist das.
2018. máj. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

#1:Köszönöm a biztatást. Olyan lelkesen kezdtem neki, de ha elő kell vennem, már gyomorgörcsöm van az egésztől. Az angollal nem volt ilyen problémám :(

Pedig a németet is tanulom minden nap szorgalmasan, de mégsem megy..És nem tudom így érdemes-e kiadni a tanárra ennyi pénzt, ezért is idegesít a dolog..

2018. máj. 19. 14:12
 4/17 anonim ***** válasza:
44%
Én 4 év német után váltottam olaszra. Utáltam a németet, ezért nem is ment soha, az olaszt viszont imádtam. Végül olasztanár lettem. Volt olyan tanítványom, aki 8 év német után kezdte az olaszt, és 2 év alatt megszerezte a középfokút, mert kellett a diplomához.
2018. máj. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
34%
Szép tanár vagy, aki lebeszél a németről és az olaszra buzdít.
2018. máj. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Olasztanár lett. Persze, hogy az olaszra buzdít.

No de.... én némettanár vagyok, és a németre buzdítom kérdezőt. Ne add fel!


A Passiv nagyon egyszerű. wird wagy wurde (jelen vagy múlt) és a Perfektnél megtanult Part.Perf. azaz a ge-s alak. Akkor használjuk, ha nem a cselekvő a fontos a közlés szempontjából, hanem a cselekvés, vagy az állapot.

Pl.

Építik a házat. (a munkások, nem fontos, kik)

Das Haus wird gebaut.

Felépítették a házat.

Das Haus wurde gebaut.


A zu+Inf-et pedig két esetben használjuk, alanyi és tárgyi mellékmondatnál. Azaz, ha mellékmondat, amit majd zu+Inf-vé alakítasz, a mi?, vagy a mit? kérdésre válaszol.

Pl. Das ist wichtig, dass wir Energie sparen. Fontos, hogy spóroljunk az energiával. Mi fontos? Alanyi mellékmondatról van szó.

Das ist wichtig, Enegie zu sparen.


Ha a főmondatnak van alanya, meg kell egyezzen a mellékmondat alanyával, vagy valamilyen módon utalás történjen rá, csak ekkor lehet zu+Inf-vé alakítani a dass-Satz-ot

2018. máj. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
#6: Köszönöm a magyarázatot és a biztatást!:) Tegnap nagyon elment a kedvem màr, de ma újra nekifutok mert kedden megyek tanàrhoz. Mindenkit irigylek akinek akár csak érettségije van németből :( iszonyú butának érzem magam.
2018. máj. 20. 11:05
 8/17 A kérdező kommentje:
Leírtam most magamnak így szó szerint a magyarázatod és a példamondataid is. Nagyon érthetően írtad le :) Megpróbálom megcsinálni igy a feladatokat. Nagyon szépen köszönöm!!!
2018. máj. 20. 13:03
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Együtt érzek veled, hasonló cipőben járok én is. Én megbántam, hogy nem váltottam. Igaz nekem erre az egy nyelvvizsgára lenne szükségem. Sajnos az angol helyett ebbe fektettem sok energiát és pénzt. A szóbeli nyelvvizsgám elsőre meglett, írásbelin kétszer voltam eddig, de nem sikerült. Évek óta tanulom a németet, magán tanárhoz is 2 évig jártam és most ismételten. Olyan lehetetlen eredményeket értem el, akkorát csalódtam önmagamban, hogy az nem igaz! És mind a két alkalommal azt hittem tutira sikerül. Erre 37 és 42 százalékot értem el. Nem mondom, hogy egy zseni vagyok, sőt nagyon nem, de úgy gondoltam jó levelet írtam, nyelvtanilag helyesek, de ki gondolná, hogy brilliánsnak kell lennie. A szövegértésről és a fordításról meg ne is beszéljünk, szótár használatával se lett meg az elvárt pontszám. Még mindig rosszul esik :( én még a fősulin is kitűnő voltam és tessék! Ha hamarabb észbe kapok váltok, de büszkeségből nem tettem meg sajnos. Azt javaslom várd meg míg legalább 3 hónapja tanulod és akkor gondold át, hogy mi legyen. Kitartást Neked is!

2018. máj. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

#9: Igen tudom miről beszélsz, bár én ebből nem voltam még nyelvvizsgázni de ugyanúgy fogok járni mint te.

Tanárnál úgy ahogy megértem a dolgokat, viszont már megint nem tudok egyetlen feladatot sem megcsinálni a háziból. Megint tiszta ideg vagyok és sírok. Minden alkalommal ez megy. Állandóan stresszes vagyok mert emiatt sosem fogom kikapni a diplomám pedig már januárban végeztem az egyetemen. Már most gyűlölöm az egészet. Csak más nyelv se lenne jobb. Nem értem a suliban miért nem tudták kicsit magasabb szinten tanítani a dolgokat,pedig nem egy gyenge gimibe jártam.. És amiket ott még vettünk, arra a mai napig emlékszem. Így meg néhány hónap alatt a sok éves lemaradást esélytelen behozni.

2018. máj. 23. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!