Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes így abbahagyni a...

Érdemes így abbahagyni a német nyelv tanulását? El vagyok keresedve.

Figyelt kérdés

Diplomához kéne a második nyelvvizsga. A második nyelvem mindig a német volt, de gimiben és fősulin is sajnos elég alap szinten tanultuk így semmit nem értem vele. Egy hónapja járok tanárhoz, azokat a nyelvtani részeket vesszük át amik fontosak a nyelvvizsgához. Az elején persze ment amit még suliban is tanultunk (igeragozás, múlt idő stb) viszont a passzív szerkezet és a zu+infinitives feladatok sem mennek már. Teljesen el vagyok veszve. Hiába elmagyarázza a tanár, már szégyellem hogy megint nem tudom megcsinàlni a házit. Ez a zu+ infinitives dolog végképp teljesen érthetetlen számomra. Sajnálom hogy a suliban sosem tanították ezeket nekünk,most meg gyorsan kéne behoznom mindent de nem megy, hiába ülök felette órákat. Esélytelennek érzem hogy valaha egy levelet megírjak majd. És még hol van a szövegértés meg a magnóhallgatás... Diploma nélkül meg nem tudok a szakmámban elhelyezkedni.

Érdemes abbahagyni? Csak fogalmam sincs, hogy helyette melyik nyelvet válasszam amit meg kezdhetek a nulláról.(angolból megvan a középfokúm) Már a sírás kerülget. :(

N



2018. máj. 19. 13:58
1 2
 11/17 mi a fene ***** válasza:
0%
A diplomádhoz, alap vagy középfokú vizsga kell. A lányom az angol után 3 hónap alatt megcsinálta az olasz alapfokút, mert 2. nyelvnek elég volt az alapfokú is. Konzultálnék a tanárral, sztem nem Te vagy az 1. nehéz tanulója.
2018. jún. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
2 középfokú szakmai kell a diplomámhoz. Vagy egy középfokú szakmai és egy felsőfokú.
2018. jún. 18. 23:17
 13/17 anonim ***** válasza:
Menj tanfolyamra
2019. jún. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinek jó


a magántanár

2019. jún. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Eltelt közel 4 év, azóta hogy állsz a némettel? Kíváncsi lennék 😊
2022. ápr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Beiratott a munkahelyem egy egyéves német tanfolyamra. Nem volt sok kedvem már hozzá, de újra belevágtam. Tavaly augusztusban vizsgáztam. Az írásbelim sikerült. A szóbeli 2%-on múlt. Buktam a magnó miatt. Ott nem lett meg a minimum sajnos. Pedig már egész jó szintre kerültem. A szóbeli vizsgán is kötetlenül kommunikáltam. Az októberi vizsgára nem tudtam újra menni, mert aznap másból vizsgáztam, aztán januártól csak védettségivel lehetett menni. Azóta nem németeztem. A diplomát kikaptam a covid alatt. Még van bennem egy kis hiányérzet a szóbeli miatt. Majd egyszer talán...
2022. ápr. 16. 14:12
 17/17 A kérdező kommentje:
Ja az kimaradt, hogy míg magántanárhoz jártam, 2x voltam írásbelin és nem sikerült. Iszonyú nagy kudarc volt.
2022. ápr. 16. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!