Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti hogy tanultok tanár nélkül...

Ti hogy tanultok tanár nélkül nyelvet?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egyetem mellett nyelvet tanulni (nagyjából meg is van, melyiket). Azonban nem tudom, hogy fogjak hozzá. Lelkes vagyok meg minden, de ha nincs megszervezve, akkor szétesik az egész folyamat.

2018. máj. 30. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Én fogok egy nyelvkönyvet, megpróbálom túlélni, hogy túl sok a nyelvtan és kevés a szöveg, aztán már aközben fogok megfelelő nyelvű könyveket, mert úgy jön igazán a tudás, mégpedig szórakoztatva. A 99% nyelvtan az nekem borzalmasan száraz, akkor is, ha a nyelvtan igazából izgalmas, de akkor is túl sok egy csepp szöveggel körítve leckénként.

Vagy 10 francia lecke után már vígan olvastam szórakoztató gyerekkönyveket, nagyon egyszerű szövegezéssel, minden szótárazás nélkül értettem a felét és úgy-ahogy kikövetkeztettem a másikat. Persze szótárazok, de túl gyakran lelombozó (amikor igen gyenge angol tudással nekiestem Tolkiennek, azt nem bírtam sokáig). Én így jegyzem meg a szavakat és a nyelvtant, magolni sosem tudtam.

2018. máj. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Azt még hozzáteszem, hogy ez csak a kezdet. Ha komolyabban állok, akkor jön a kommunikáció, pl. fórumokon, de ezt még csak az angollal csináltam meg. Az önkifejezés nagyon jó motiváció számomra s persze a saját mondatalkotás máshogyan fejleszt, mint az olvasás.
2018. máj. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
26%

Sok sok sok sok sok sok szórakozással. Nehéz kialakítani a dolgokat a "tanmenetet" egy csomó nyelvtanulós hasztalan appot leszedsz filmeket is stb. Nekem fel évbe telt mire bele tudtam lendülni valamennyire.. először az alap szókincs (töltsd le az "anki"-t. sokat segít) utána kiirtam gyikre hogy segítene e valaki és jött is a válasz és ezzel egyidőben leszedtem egy tankönyvet netről amiben minden nyelvtani dolog patikán le van írva és utána jött a "hello talk" app ami lényegében chatelos alkalmazás csak nyelvtanulásra fejlesztve és mai napig használom és az is sokat segit. Német filmeket nézek (rhadt nehéz volt találni... És most sincs feliratos szoval előtte nezhetem meg magyarul..) ha azt tanulsz akkor valami "kinox.su" vagy daserste.de.. meg a fogalmazás írás amit gyiken kijavitanak vagy hello talkon az adott partner. Ha valamit szeretnél még tudni írj nyugodtan bár döcögősen fog menni az elején. Első a szókincs!!! (Min 5-600szó)


17/F

2018. máj. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Utolsó vagyok: sok sok sok sz*rakodassal*** xD
2018. máj. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Meg pl wattpadon német sztorikat keresel stb...
2018. máj. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!