Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek a szókártyás...

Szerintetek a szókártyás módszer valóban hatékony?

Figyelt kérdés
2018. jún. 1. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Nekem van 2, lassan 3 nyelvől felsőfokúm, de soha nem baszakodtam ilyenekkel. Inkább olvass könyveket és onnan tanuld meg az idegen szavakat, könnyebben meg is marad, mert szövegkörnyezetben látod. Vagy feliratosan nézz filmeket és úgy.
2018. jún. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%
Mármint ne magyar felirattal, hanem az adott nyelvével.
2018. jún. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Bár használom, de szerintem nem a leghatékonyabb módszer önmagában, inkább segédeszköz. Talán a kártyák készítése a leghasznosabb része. Amire jó még, ha kevés időd és helyed van. pl:vonaton átismételni pár szó jelentését adott témakörből. Vagy úgy is lehet,hogy átolvasol anyagot , kiírod, amit nem ismersz kártyákra, kicsit gyakorolsz velük és újra ugyanabban a témában olvasol valamit.
2018. jún. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
83%

A sima szótárazásnál jobb.

Mindig azt mondják szövegkörnyezetből tanulj, tehát olvass, próbáld meg kikövetkeztetni a szavakat, ha nem megy akkor szótárazz, meg nézz angolul angol felirattal filmeket (ne magyarral, de ha még félsz, akkor kezd úgy).

A sima szótárazásnál azért jobb a szókártya, mert ott csak arra az egy szóra koncentrálsz, azt nézed, és aztán fordítod, hogy mi a megfelelője. A betűk nagyok, nyomtatottak is lehetnek, úgy jobban megjegyzi az agyad, mintha csak egy képet látnál. Nekem pl. egyetemen a latin-magyar csak így ragadt meg. A sima szótárazással az is lehet baj, hogy én sorrendben tanultam meg a szavakat, másképp meg elfelejtettem, kártyákkal nehezebb ebbe a hibába esni.

2018. jún. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!