Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Valóban igaz ez a módszer?

Valóban igaz ez a módszer?

Figyelt kérdés
Ha pl meg kell tanulnom egy szöveget azt hanganyaggal felveszem majd egész éjjelre felteszem a fülhallgatót s a hanganyag megy.Igaz hogy akkor kívülről meg lehet tanulni reggelre?

2015. szept. 29. 06:41
 1/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

Voltak ilyen kísérletek, elég szerény sikerrel.

Azt el lehetett érni, hogy ha a felmondott szöveget valaki elkezdte, az alva-tanuló folytatni tudta, fel tudta mondani az egészet, de egy grammjára sem emlékezett, csak mint egy papagáj elismételte.

Tanulásra nem működik.

2015. szept. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 veterán vas ***** válasza:

Próbáld ki, de szerintem nem igaz!

Annyit fogsz elérni, hogy egész éjjel nem alszol, és a szöveget sem is tanulod meg. Másnap fáradt leszel, és sokkal nehezebben fog menni a memorizálás. :)

2015. szept. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elalvás előtt is el kell olvasnod, és ébredés után is.

Ezen kívül jól írták: rendkívül gépies ez a tanulás!

Csak arra leszel képes (esetleg), hogy az elejétől kezdve végigmondd - semmit nem fogsz érteni belőle.

2015. szept. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ahha köszi a válaszokat
2015. szept. 29. 14:58
 5/7 2xSü ***** válasza:

Én anno gondoltam, meghallgatom a Dosztojevszkijtől a Karamazov testvéreket hangoskönyvként, úgy elalvás előtt, közben hallgatva mindig tovább. Gyakorlatilag hónapokig hallgattam így, az egész hangoskönyv végigment minden éjjel, tehát elvileg vagy 60-szor hallottam már álmomban az egész könyvet. Eléggé zavaró volt, mert ugye az ember néha kicsit éberebb, néha kevésbé elalvás közben, így voltak olyan részek, amikre nem emlékeztem, majd pár percre rá jöttek olyan részek, amikre meg világosan emlékeztem, hogy ezt már hallottam.


Két hónap után meguntam – kb. az első könyv 2/3-ig jutottam, és inkább kézbe vettem a könyvet. Az első könyv végén számomra meglepő fordulatokat olvastam benne. Úgy alakult, hogy a második könyvet viszont már nem olvastam el, így mind a mai napig nem tudom, hogy hogyan ért véget a történet.


Ennyit az alvás közbeni tanulásról. A tanuláshoz tudatos jelenlét szükséges. Este és reggel az ember kicsivel fogékonyabb, ez igaz, de a tanulásra szánt időt ilyen módszerrel nem lehet megspórolni, ez így ebben a formában nem működik.

2015. szept. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem nektek mi a módszeretek vagy mi volt a modszeretek tanulásnál?Ha pl évszámokat kellett megjegyezni?
2015. szept. 29. 16:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Én középiskolás egy vegyipari szakközépben voltam. Ott a beugró a kémia felelethez az volt, hogy a tanár leellenőrizte, hogy az előző órai füzetbéli jegyzetedet "legyakoroltad"-e három példányban a gyakorló füzetedbe. Ha nem volt meg, nem is felelhettél, egyből egyest kaptál.

Nagy igazság, hogyha valamit háromszor egymás után levezetsz írásban, akkor meg is tanulod közben...

2015. okt. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!