Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol B2 nyelvvizsgára fel...

Angol B2 nyelvvizsgára fel lehet készülni egy év alatt tanár nélkül (a nővérem tudna segíteni), úgy hogy már pár éve tanulom a nyelvet az iskolában?

Figyelt kérdés

2018. jún. 2. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Szia! Én nem jártam angolból sose magántanárhoz, a suliban sem a legjobb tanáraim voltak, mégis lenyelvvizsgáztam sikeresen elsőre B2 szinten 2 éve. A szóbelitől féltem nagyon, de az is meglett elsőre. Egy év sok idő, ha minden nap foglalkozol vele 1 órát, simán meglehet tanár nélkül, ha a nővéred segít a szóbeli részben, akkor az pedig még szuperebb. :)
2018. jún. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Simán. Nézd meg milyen feladatok vannak a kiszemelt helyen és gyakorold be őket. Sok nyelvvizsga-központnak van saját gyakorlókönyve is, amikben ugyanolyan típusú feladatok vannak, mint magán a nyelvvizsgán, azt is érdemes lehet megvenni. A szóbeli tételeket pedig ki kell dolgozni.
2018. jún. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!:)
2018. jún. 2. 16:58
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobb nyelvvizsga központoknak vannak gyakorlókönyveik, azokat érdemes esetleg átbújni, plusz, ha vannak angol tanárok a sulidban (nyilván) akkor őket körbekérdezni. Biztosan vannak akik vállalnak nyelvvizsga felkészítést szerintem. Plusz talán tudnak ajánlani, hogy melyiket válaszd, és az ottani tipikus elméleti témákat is eltudják mondani.

Nekünk pl. választani kellett két téma közül egyet, ami ilyen mini bemutatkozás féleség volt, tehát vagy arról beszéltél mondjuk, hogy mit szeretnél hobbinak egyszer, vagy beszélhettél mondjuk a családodról. A másik körben párbeszéd volt, de ezek is tipikusak voltak, és nekünk nagyon sok példamondatot betanítottak, amiket mindet el lehetett sütni. Pl. szervezzetek meg egy utazást külföldre.

A harmadik faladat pedig egy vita volt egy cikkről, amit el kellett olvasnotok. Itt is olyat kaptam pl. amit nyelvvizsga felkészítőn már egyszer átvettünk.

De minden nyelvvizsga más egy kicsit, ha tényleg tudsz beszélni egy tanároddal, aki ismeretes az egyikben akkor biztosan segít ő is a típus feladatokkal.

És igen, sikerülhet egyébként, nagy valószínűséggel. Max. ha nem elsőre, akkor majd másodjára. :D

2018. jún. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Persze, akár oroszra is :D
2018. jún. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem az éhenhalás vagy a kilakoltatás ellen kell az utolsó kis pénz, akkor érdemes az egy év vége felé rászánni valamennyit egy olyan tanárra, aki a kívánt nyelvvizsgának vizsgáztató tanárja.
2018. jún. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
56%
2 év angol óra kihagyás után vizsga előtt 3 nap alatt készültem fel bármilyen könyv nélkül. Minden megvalósítható csak akarni és csinálni kell.
2018. jún. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
7# Ahogy látom te nem akartad nagyon, csak a végén bele húztál egy kicsit.
2018. jún. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%
Egyénfüggő. De egy jó kontrollra mindenképpen szükséged lesz.
2018. szept. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!