Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon tanácstalan vagyok,...

Nagyon tanácstalan vagyok, mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni ugyanis ebben az évben végeztem el a 12. osztály és most érettségiztem és nem tudom mi tévő legyek .Körülbelül három évvel ezelőtt kezdtem el angolt tanulni és ennyi év alatt nagyon megszerettem és kérdésem volt számomra egészen szeptemberig hogy anglisztikara szeretnék menni vagy esetleg angol etika tanárira ,ami egyébként nem feltétlen jó döntő,de miert ne. Egész nyáron nyelvvizsgára készültem a Telces nyelvvizsgára és 92% os lett ami még jobban megerősített abban hogy én mit is szeretnék majd csinálni a jövőbe. Szeretem hogy gyerekeket és imádom az angolt is hogy nagyon sokat szenvedtem azért hogy most ott legyek angolból ahol vagyok. Aztán szeptember körüli nagyon kellemetlen helyzetbe kerültem ugyanis ugye négy éve tanulok németet de igazából a bemutatkozásom kívül nem sokáig jutottunk el majd szeptemberben a tanár teljesen indokolatlan okok miatt 3 egyest írt be (nem csak nek) és még ő maga is később megkérdezte hogy hát miért van 3 egyesem és akkor én nagyon nagyon csalódtam magamban de tudtam hogy nem vagyok jó németből nyilván ,de 3 evig 5-os voltam belőle és akkor nnagyon megviselt.Ez egy nagyon fontos fordulópont volt úgymond nagyon utáltam a németet és akkor így hirtelen elkezdtem tanulni .Az angol tanárom akihez három éve járok már elkezdtem hozzá németre is járni ,nagyon sokat segített nekem. Kicsúszott a kezemből az irányítást hogy végül is hát németből érettségiztem és igazából novembertől május 11 ig 63% os érettségit sikerült írni ugye még ez a szóbeli és hozzájön nyilván a magnóhallgatás része sikerült a legrosszabbul az lett 40% de a tobbi az viszonylag jó lett.A lényeg a kovetkezo:nem akarom abbahagyni a németet ,soha nem voltam még ebbe ennyire biztos csak hát elfogy az időm.


3 választási lehetőségem van.

1.angol -etika tanár :es ezzel nyilván mar nem lesz kapacitásom németet tanulni nehát ez nem annyira szimpatikus

2.anglisztika:itt ugy gondoltam h a masodik félévben felveszem a németet minornak addig meg tanulnám folyamatosan,viszont a baj az ,hogy én tanár szeretnék lenni ezzel meg nem nagyon lehetek.Gondoltam arra hogy újrafelvételizek ha elvégeztem az alapszakot angol-német tanárira ,de nem tudom hogy ez megoldhato e

3.angol-néme5 tanar:nem a bejutassal van gond hanem felek a bentmaradastol,hiszen tudom h az egyetem nem nyelvsuli és hát valjuk be 6 hónap az kevés,de még itt a nyár el tudok menni tanfolyamra viszont az ido nagyon kevés.


Mit tanácsoltok ,ti mit tennétek a helyembe?

Külföldre nincs lehetőségem kimenni és nem is szeretnék.


Nagyon hálás vagyok a válaszaitokért előre is.



2018. jún. 13. 13:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
Én a kettest választanám aztán ha elvégeztem átmennek tanarira vagy ha meg tobbet tanultam németből idő előtt is
2018. jún. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Ilyen írásképpel bármit, csak tanítani ne akarj...
2018. jún. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

1.Nagyon szépen köszönöm a válaszodat.Ennek utána fogok még járni,hogy mi a menete.


2.Neked is köszönöm a válaszodat,viszont nem tudom hogy kapcsolódik a kérdéshez.Nincs összefüggés a külalak és aközött ,hogy tanár szeretnék lenni.

2018. jún. 13. 13:53
 4/20 anonim ***** válasza:
30%

Ő nem is a külalakodról, hanem az írásképedről beszélt. Az például elég idegesítő és zavaró, hogy alig használsz írásjeleket, nem tagolod a mondatokat.


A német nem is értem, hogy miért merül fel benned egyáltalán. Oké, hogy stréber vagy, és megviseltek a rossz jegyek, de láthatóan nem szereted a nyelvet, ráadásul még sokat kéne vele szenvedni is.


Tanári pálya jó lehet neked, de én vmi mást ajánlanék az etika mellé, mármint olyat, amivel nem röhögnek ki, ha meghallják. Anglisztikát felejtsd el, értelmetlen hülyeség. Három célra jó: fordítónak, az angol nelvű irodalom szakértőjének és tanári végzettség mellé kiegészítésnek. Egyébként 90%-ban olyanok járnak oda, akiknek fogalmuk sincs arról h mit akarnak az életükkel, de azért elmennek egyetemre. Persze ez 90%-ban az egész bölcsészkarra igaz. Mekihez tökéletes.

2018. jún. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
Bocsánat, az etika helyett ajánlanék mást, tehát az angol nyelv mellé.
2018. jún. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
Én az angol-németet. Az angol mellé az etika nem jó, kellene valami más, a német pont jó lenne. Két nyelvszakos tanárként mindig lesz állásod.
2018. jún. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Bocsánat akkor ha esetleg zavaró hogy nem használok ékezeteket,de próbáltam az érthetőségre koncentrálni😣

Félre érthetően írtam ,nem szerettem a németet mostmár nagyon szeretem és nagyon sokszor olvasok ,nézek filmeket németül és persze angolul is.

Az etika az meg szerintem annyira nem gáz,mert pl én egy nagyobb városba élek és 15 gimnáziumból 8-ban van etika és ennek utána jártam minimum 4 tanár van mindenhol.

De ettől függetlenül egyet kell azzal értenem ,hogy valoban nem veheti fel a versenyt mondjuk egy torivel vagy magyarral és őszintén nem akarok a Mekibe kikötni,de ha ezekhez értek akkor nem mehetek közgazdásznak vagy orvosnak,szerintem ebben egyetértünk.

Köszönöm az eddigi válaszokat 😘

2018. jún. 13. 14:47
 8/20 A kérdező kommentje:
Tehát összeségében én úgy gondolom hogy be tudnám magam hozni mondjuk par hónap alatt ha odamennek viszont talán attól félek a legjobban,hogy kezdetben lenéznének a tanárok és a többiek is
2018. jún. 13. 15:26
 9/20 anonim ***** válasza:

Most nyelvből

emelt érettségin voltál ?

2018. jún. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Mert ha nyelvből mennél tovább,

akkor (ugye) legalább egy nyelvből kérnek

emelt érettségit -

2018. jún. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!