Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon tanácstalan vagyok,...

Nagyon tanácstalan vagyok, mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni ugyanis ebben az évben végeztem el a 12. osztály és most érettségiztem és nem tudom mi tévő legyek .Körülbelül három évvel ezelőtt kezdtem el angolt tanulni és ennyi év alatt nagyon megszerettem és kérdésem volt számomra egészen szeptemberig hogy anglisztikara szeretnék menni vagy esetleg angol etika tanárira ,ami egyébként nem feltétlen jó döntő,de miert ne. Egész nyáron nyelvvizsgára készültem a Telces nyelvvizsgára és 92% os lett ami még jobban megerősített abban hogy én mit is szeretnék majd csinálni a jövőbe. Szeretem hogy gyerekeket és imádom az angolt is hogy nagyon sokat szenvedtem azért hogy most ott legyek angolból ahol vagyok. Aztán szeptember körüli nagyon kellemetlen helyzetbe kerültem ugyanis ugye négy éve tanulok németet de igazából a bemutatkozásom kívül nem sokáig jutottunk el majd szeptemberben a tanár teljesen indokolatlan okok miatt 3 egyest írt be (nem csak nek) és még ő maga is később megkérdezte hogy hát miért van 3 egyesem és akkor én nagyon nagyon csalódtam magamban de tudtam hogy nem vagyok jó németből nyilván ,de 3 evig 5-os voltam belőle és akkor nnagyon megviselt.Ez egy nagyon fontos fordulópont volt úgymond nagyon utáltam a németet és akkor így hirtelen elkezdtem tanulni .Az angol tanárom akihez három éve járok már elkezdtem hozzá németre is járni ,nagyon sokat segített nekem. Kicsúszott a kezemből az irányítást hogy végül is hát németből érettségiztem és igazából novembertől május 11 ig 63% os érettségit sikerült írni ugye még ez a szóbeli és hozzájön nyilván a magnóhallgatás része sikerült a legrosszabbul az lett 40% de a tobbi az viszonylag jó lett.A lényeg a kovetkezo:nem akarom abbahagyni a németet ,soha nem voltam még ebbe ennyire biztos csak hát elfogy az időm.


3 választási lehetőségem van.

1.angol -etika tanár :es ezzel nyilván mar nem lesz kapacitásom németet tanulni nehát ez nem annyira szimpatikus

2.anglisztika:itt ugy gondoltam h a masodik félévben felveszem a németet minornak addig meg tanulnám folyamatosan,viszont a baj az ,hogy én tanár szeretnék lenni ezzel meg nem nagyon lehetek.Gondoltam arra hogy újrafelvételizek ha elvégeztem az alapszakot angol-német tanárira ,de nem tudom hogy ez megoldhato e

3.angol-néme5 tanar:nem a bejutassal van gond hanem felek a bentmaradastol,hiszen tudom h az egyetem nem nyelvsuli és hát valjuk be 6 hónap az kevés,de még itt a nyár el tudok menni tanfolyamra viszont az ido nagyon kevés.


Mit tanácsoltok ,ti mit tennétek a helyembe?

Külföldre nincs lehetőségem kimenni és nem is szeretnék.


Nagyon hálás vagyok a válaszaitokért előre is.



2018. jún. 13. 13:36
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Igen,angolból voltam ,80%lett +/- a szóbeli
2018. jún. 13. 16:28
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Húha, hát tényleg elég kacifántosan írtad le, de megpróbálom értelmezni. Szóval az van, hogy te elsődlegesen tanár szeretnél lenni, mert szereted a gyerekeket és szívesen tanítanál. Mivel érdekelnek a nyelvek, ezért elsősorban nyelvet szeretnél tanítani, leginkább angolt és németet. Viszont nem vagy benne biztos, hogy megfelelő a nyelvtudásod. Ez így stimmel? Vagy szimplán csak arról van szó, hogy még nem tudod, hogy melyik érdekel jobban?


Amin megakadt a szemem az egyébként az, hogy azt írod, hogy végül németből érettségiztél. Angolból van emelted? Csak azért kérdezem, mert az anglisztikán, angol-etika tanárin felvételi követelmény az emelt angol (angol-német tanárin pedig a kettő közül kell egyet emelt szinten teljesíteni, tehát ott választhatsz), tehát anélkül nem vesznek fel. Bocs, csak számomra ez nem egyértelmű a leírásod alapján, mivel nem említetted.


Na, most az angol-etika neked nem tetszik, mert téged a német érdekel (egyébként az etika sem sokkal rosszabb, mert etikát ugyanúgy tanítanak mint pl. matekot, fizikát stb., minden iskolába kell etika tanár pl. nálunk is hiány volt belőle), tehát akkor azt szerintem húzd ki. Ha nem akarod, akkor az már régen rossz. Az angol-német tanári lenne a legjobb választás, de azzal pedig az a problémád, hogy nem vagy benne biztos, hogy bírnád. Na most szerintem ebben az esetben vagy azt kell csinálni, hogy tanulsz, mint állat és, ha felvesznek akkor elkezded és kiderül, hogy megy vagy nem megy. Ha megy, akkor minden oké, de ha nem megy, akkor még mindig van lehetőséged váltani vagy passziváltatni egy évet, ami alatt még tanulhatod a nyelvet. Vagy pedig ha biztos vagy benne, hogy a német nem menne, akkor az is egy járható út, hogy anglisztikára jelentkezel és mellette tanulod a németet, majd egy év múlva újra felvételizel és akkor elkezded az angol-német tanárit. Egyébként az anglisztika sem haszontalan hülyeség egyáltalán, csak az szimplán nem erre való, az nem ad tanári végzettséget (max. olyan van, hogy az alapképzés után megcsinálod a mester, majd még azután elvégzel egy két féléves tanári felkészítésre irányuló mesterképzést is és akkor lehetsz egy szakos angoltanár).

2018. jún. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ja, akkor jó, látom, hogy írtad, hogy van emelted.
2018. jún. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Úristen 12/13 nagyon szépen köszönöm!!!!

Szóval igen,angol emeltem van meg német közepem .És amugy ha a helyemben lennél te ezek közül mit válsztanál?

2018. jún. 13. 17:04
 15/20 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom neked megmondani, hogy milyen szintű nyelvtudásra van szükség egy német tanári szakon, hiszen sosem csináltam, fogalmam sincs (csak hasonlóban van tapasztalatom...gondolom, hogy kb. ott is egy minimum közép elkél) és azt sem tudom megmondani, hogy te milyen szinten vagy, mik a hiányosságaid, illetve azt sem tudom megjósolni, hogy mennyi időre lenne szükséged arra, hogy feltornázd a németed. Szerintem alapvetően azt kellene eldöntened, hogy mennyire vagy biztos a németedben. Ha úgy érzed, hogy azért jól megy, akkor megpróbálkozhatsz a német-angol tanárival, ha pedig úgy érzed, hogy még nem elég a jelenlegi tudásod, akkor ott az anglisztika és akkor amellett még tudsz gyakorolni, amennyire az időd engedi. A lényeg az, hogy bármelyket választod utána még mindig lesz lehetőséged váltani. Én azt mondom, hogy ezt érdemes lenne megbeszélned a tanároddal és kikérni az ő véleményét is, mert azért ő csak meg tudja ítélni, hogy kb. milyen szinten vagy és az mire elég. Valamint szerintem azon túl, hogy megnézed a tanterveket, érdemes lenne utánakérdeznek néhány hallgatónál, hogy mégis mi a helyzet, mi a tapasztalatuk, miket tanulnak stb., mert onnan is meg lehet tudni csomó hasznos infót és akár az is segíthet.
2018. jún. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Na ha tanár akarsz lenni, akkor hogy ilyen wall of textek helyett egyszerűen és világosan fogalmazd meg a mondanivalódat.


Ha angol-német tanár akarsz lenni, jelentkezz arra, miután megvan a nyelvtudásod. Etikára ne menj, ha nem akarod, annak nincs értelme. Ha anglisztikára mész, akkor az újrajelentkezés nem igazán járható út. Az anglisztika MA után lehet angoltanári képzést csinálni, de az se biztos, hogy tetszene, amit az anglisztikán csinálni fogsz, az nagyon különbözik a tanítástól.

2018. jún. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

15 Nagyon szépen köszönöm😘

16 Lol😂igazad van csak szerettem volna a lehető legrészletesebben elmagyarázni.Tehát ha jól értelmezem te azt tanácsolod hogy akkor menjek ha okes a németem és mivel még nem az ezert esszerű lenne egy évet kihagyni,vagy esetleg félreértettem?

És az újrajelentkezés miért nem feltétlen jó megoldás?Mármint felvin keresztül ,két év múlva februárba mintha most jelentkeznék?Vagyis biztos csúsznék vagy ilyenek de gondolom itt a pedagógiai tárgyak nagyban bezavarnak vagy nem?

És tényleg én ezért félek az anglisztikától mert én tanár szeretnék lenni és ezt 1000% tudom de igy nem tudom mit csináljak ,szóval mostmár itt az ideje hogy döntsek😂

2018. jún. 14. 16:16
 18/20 anonim ***** válasza:
31%
I'm totally helpless. What would you do in my shoes?
2018. jún. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

15-ös vagyok


Az újrajelentkezés is megoldható, csak nem biztos, hogy lesz mit elfogadtatni, magyarán az legalább egy év csúszás, mert akkor az elejéről kell kezdened az új szakot. Viszont ez nem nagy tragédia. Én elsőre választottam egy szakott, ami akkor szimpinek tűnt és rájöttem, hogy mégsem érdekel, ezért otthagytam és utána jelentkeztem egy teljesen másikra (semmi köze nem volt a kettőnek egymáshoz), ami már jó döntésnek bizonyult. A világon semmi hátrányom nincsen belőle, egy év az nem oszt, nem szoroz.

2018. jún. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm😁😁😁
2018. jún. 14. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!