Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Oroszországban hogyhogy...

Oroszországban hogyhogy nincsenek dialektusok?

Figyelt kérdés
Mármint amennyi van, az sem tér el sokban az alap orosztól. Ez hogy lehet? Egy ekkora országban nagyon furcsa.

2018. jún. 18. 23:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Oroszországban három nagy dialektus létezik, de apró hangtani eltéréseken túl valóban nincsenek közöttük számottevő különbségek, ill. nehézségek a kölcsönös megértésben. Szerintem az lehet az oka, hogy a Kijevi Rusz korszaka óta mindig volt egy hivatalos nyelvváltozat, és kivétel nélkül azt követték az összes régióban, és ez a későbbiekben is egységesen tudott fejlődni. Egységes államban egységes nyelv. :)
2018. jún. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Nekem az egyik sziberiai baratom mondta ezt eloszor, es en is nagyon meglepodtem rajta, de az okat nem tudom:D
2018. jún. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!