Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német középfok otthon nulláról?

Német középfok otthon nulláról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nézem itt a kérdéseket de nem találom meg a választ. Szeretnék megtanulni itthon németül, szinte a 0-ról (középsuliban tanultunk 4 féléven keresztül .. hiába voltam 5-ös .. vidéki iskola csak humbák volt az egész), ehhez szeretnék könyvet, könyveket venni. Gondolom kéne alapfok és utána haladó/közép. Kérlek javasoljatok könyveket! (ha lehet akkor ne a Start NEU-t mert ahhoz megoldó kulcs kell meg nem is annyira tűnik intenzívnek)



Köszönöm előre is



2018. júl. 4. 14:27
 1/7 A kérdező kommentje:

Közben rendeltem pár könyvet ajánlás alapján, majd később visszajelzek hogy hatékony volt e (jópárhónap):


PONS nyelvtanfolyam kezdőknek (Könyv+CD)

PONS nyelvtanfolyam haladóknak (Könyv+CD)

PONS nyelvtan3 lépésben

PONS Német nyelvkönyv - Olvass, izgulj, tanulj.

PONS 250 nyelvtani gyakrolat.



Ezek mint PONS könyvek, szóval aki másból készült annak a tapasztalta is jó lehet másoknak.

Ez összesen olyan 25-27 Ezer HUF. Meg is rendeltem.

2018. júl. 5. 14:48
 2/7 anonim ***** válasza:
Tanárral azért nem lenne jobb, ha nulláról indulsz?
2018. júl. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon nehéz jó tanárt találni, angolból is a 3. volt az aki kompetens volt.. jó vele Cambridgre készültünk, sok kedvem nincs olyannak adni a pénzt aki szarik bele :D



A középsulis némettanárom is válal külön órát .. ha 4 év alatt most 1 szót nem tudok akkor ennek sok értelme nincs.



Egyébként az egyetem alatt (BME-gépész) megtanultam önállóan tanulni, sose jártam előadásra, mert senki nem volt számomra elég motivált, nem adott hozzá annyit, otthon feldolgoztam magamnak inkább, hatékonyabb volt.


Persze én is tudom, hogy rengeteg jó német nyelvtanár van! Sajnos én nem ismerek ilyet .. és sok pénzem nincs is rá. :) majd visszajelzek, hogy mit sikerült.

2018. júl. 6. 05:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Középfokra angolból elég lustam voltam, szóbeli meglett elsőre, de az írásbeli csak sokadjára. Főleg a lustaságom tudható be ennek, mert egy vagy két típusfeladatot kellett volna begyakoroljak.

Nyáron tervezem én is, hogy neki állok jövőre egy felsőfok ideális lenne. Tanár majd a végefelé jó lenne, addig egyedül próbálok haladni.

Egy év alatt egyetem mellett csak menni fog, igaz mellette dolgozok is, sok szabadidő nem lesz, de interjúra azért nem makogni szeretnék.

2018. júl. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Napi szinten egy-két órát foglalkozok vele, akkor csak megtérül majd. Napi 10-15 szónál többet nem is tanulok meg, ma már délután szerintem összerakom, mikből lenne kézenfekvő készülni, haladni.
2018. júl. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

németnél az elején (B1 szintig) érdemes inkább tanárral/segítséggel tanulni, viszont ha megrendelt könyvekben van magyarázat is akkor szerintem egyedül is lehetséges.


(egyébként Bp-n van jó német nyelviskola, a Cosmopolitan lingua)

2018. júl. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ezek a könyvek meglepően jók!! van hozzájuk hanganyag -- a hanganyag benne van a könyveb magyarul is, van benne szószedet külön is .. (nem kell se szótár se google fordító - ami németül eléggé szar szerintem) nyelvtani összefoglaló a könyv végén .. megoldások magyarázatok. Kellemesen csalódtam, kellően lassan halad az önálló készüléshez, DE szerintem minden könyv kell hozzá amit írtam, alap szinthez is.



Eddig elégedett vagyok vele az elején borzasztóan nehezen indult .. de most már sokkal haladósabb, igaz most már teljesen elvagyok havazva munkával :D.



DE nyilván aki csak csoportba tud készülni mert nem bírja magát rávenni h otthon neki üljön akkor ez sem képes csodákra, PEDIG egész jó ""sztori"" a könyvben .. a fejezetkben a szituációkban ugyanazok a szereplők így végig kísérjük őket.. ez sztem egy nehezen motivált embernek is segíthet.



DE EZ CSAK AZ ÉN VÉLEMÉNYEM!!!. Sok pénz... érdemes más véleményt is meghallgatni.

2018. júl. 26. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!