Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Gáz, ha nem tudok semmilyen...

Gáz, ha nem tudok semmilyen idegen nyelven?

Figyelt kérdés

2018. júl. 18. 17:21
1 2
 11/13 anonim válasza:
100%

Szerintem nem gáz, de ez pont olyan dolog amin ha akarsz tudsz változtatni, soha nem késő elkezdeni tanulni. :)

Az sem gáz ha elkezded, nem tetszik, nem megy és abbahagyod, de próbálkozni mindig lehet.

Amúgy én az iskolában 20 éve tanultam oroszt, szerintem azon kívül, hogy hogy hívnak nem megy semmi, egy ideig magánszorgalomból angolt, de azt sem sokáig. Aztán munkakeresés közben belefutottunk egy hirdetésbe, és semmi nyelvtudással Angliában kötöttem ki :) Ha hiszed ha nem én még mindig állítom, hogy nem tudok, és bár nem adnak el, és elmondom amit szeretnék, de szerintem a felét nem értem annak amit nekem mondanak.

Kellene még tanulni, de sokszor nem tudom mit tanuljak meg. Amikor benne vagy egy beszélgetésben ott van, hogy ennek a szónak, annak a kifejezésnek utána kellene nézni, de mire hazaérek elfelejtem mi volt az.

Az olvasással meg az a gondom, hogy amikor nekiállok szótárazni kellene, és elég lehangoló minden 2. szót kikeresni a szótárból mert nem értem :D

De a gyerekem aki 12 évesen jött ki, már anyanyelvi szinten beszél, olvas simán angolul.

Szerintem ha van kedved kezd el tanulni. Veszteni nem vesztesz vele semmit, csak nyerhetsz rajta.

2018. júl. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy tanulni sosem késő, de sajnos nincs az a kényszerítő erő/motiváció ami rávenne tartósan. Egy szint után mindig elfogy a motiváció és abbahagyom a tanulást.
2018. júl. 22. 20:10
 13/13 anonim válasza:
67%

Az nem baj,hogy valaki beszél nyelveket,sőt.De azok akik nyelvvizsga után nem beszélnek és elfelejtik az már gáz.Én azért azt gondolom,hogy egy cégnél ne legyen az követelmény,hogy beszélj egy vagy több nyelven.Hiszen nem gondolom,hogy olyan sok Angol,és német ember van egy cégnél akivel kötelező lenne mindenkinek beszélni.

Viszont utazásnál az egy nagyszerű dolog ha érted,hogy mit mondanak ott ahol vagy éppen.

2018. júl. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!