Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri megtanulnom németül,...

Megéri megtanulnom németül, angolul és spanyolul?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy ezt a 3 nyelvet elsajátítom annyira, hogy tudjam folyékonyan használni őket. Meg érdekel is a nyelvtanulás. Továbbá ki tudja, hová sodor az élet, lehet hasznomra lesznek valamikor.

A némettel nem lesz olyan nehéz dolgom, hiszen iskolás éveim alatt ezt tanultam, de a 8 év alatt sok kikopott sajnos.

Tanfolyamokon akarom őket megtanulni, mert targoncás/raktárosként dolgozom, és munka mellett tudok csak tanulni.

Tényleg érdekel ez a 3 nyelv, és úgy gondolom nem hülyeség, ha az ember tud idegen nyelvet, főleg, ha többet.



2018. aug. 25. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Abszolút egyetértek veled, szóval szerintem megéri. Mindhárom hasznos nyelv, de főleg az angol és a német. Viszont nem lesz egyszerre sok? Csak mert sok ember összekeveri őket ha egyszerre tanulja. Vagy egymás után szeretnéd?
2018. aug. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ó,dehogy egyszerre! :) Az valóban sok lenne! Egyszerre csak eggyel fogok foglalkozni. Meg szerintem nem rossz dolog az sem, ha az ember akár nyaralni meg egy olyan országba, ahol e közül a 3 nyelv közül legalább az egyiket beszélik, én meg nyelvtudásom birtokában könnyen megértek mindent, és otthon érezhetem magam. Nem pedig hebegek-habogok, és ezáltal kínos szituációkba kerülök.
2018. aug. 25. 15:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze, ez igy van! De csak szepen, lassan! Egyszerre egy nyelv. A minoseg szamitson ne a mennyiseg. Sok sikert!:)
2018. aug. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!☺ Így van, ismerjük a mondást: Lassan mész, tovább érsz!☺ Egyszerre csak egyet sajátítok el sorjában tökéletesre, utána jöhet a többi egymás után.
2018. aug. 27. 10:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Hogy állsz most?
2020. máj. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Angolul meg németül tanulok magántanárral.

Spanyol majd később, ha megvan a nyelvvizsga angolból és németből.

2020. jún. 14. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!