Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japánt tényleg nem érdemes...

Japánt tényleg nem érdemes egyedül elkezdeni tanulni?

Figyelt kérdés
Több helyen hallottam, hogy annyira sokat lehet hibázni már az elején is, hogy kockázatos.

2018. dec. 8. 17:27
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Na látod, nem elrontottam?


大学院生 - だいがくいんせい [dai][gaku][in][sei]

és nem - だいがくせいいん [dai][gaku][sei][in]

Illetve


"A 性 -nek például midnig ぜい az átírása, amit "szei"-nek kell olvasni."


Az nem ぜい hanem せい akart lenni, nem tudom miért ぜい-t írtam, ne kérdezd.

A ぜい olvasata a "zei".


Bár lehet fel se tűnt volna, ha nem hívom fel rá a figyelmet.


Bocsi, én hibám.

2018. dec. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
44%

"Jó a legtöbb Kanjinak van 2-3-4-5 fajta olvasata is"

Szóval pontosan úgy kell kiejteni, ahogy ki kell az adott kontextusban, ahogy írtam. A kanák egyértelműek, csak a japán nyelv nem csak abból áll.

2018. dec. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

De itt a vita arról szólt, hogy az olvasás egyértelmű-e. És erre a válasz igen.


Attól, mert egy kanji-nak most épp más lesz az olvasata, attól még az olvasat egyértelműen és egyszerűen kiejthető. Nem kell úgy zsonglőrködni a kiejtéssel mint egy franciában vagy angolban.


Csupán a helyes átírást kell megtalálni, ez azért nagy különbség.

2018. dec. 23. 14:10
 24/27 anonim ***** válasza:

Igen egyébként igazad van.


Csak arra válaszoltam a fentit főként, mert azt írtad, hogy


"A japánt k u rvára nem úgy ejted ki, ahogy le van írva, hanem úgy, ahogy ki kell ejteni."

Mert ez nem mond semmit.


Azért van kanás átírásuk, hogy tudják az emberek, hogy hogyan kell kiejteni. És a kanás átírás egyértelmű. Mert a vita erről szólt.


Egyébként nehogy azt hidd, hogy a japánok is fejből tudják mind a ~2130 jōyō kanjinak az összes "mindennapi" kombinációját kérdező (meg akik még szeretnék tanulni). :D


De egyébként felesleges tovább vitázni erről, mert már le van tudva. Azt hiszem...

2018. dec. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
A japán hangrendszere egyszerű, könnyen ki lehet ejteni, viszont a kanjikat meg kell tanulni, mert a szövegekben nincs furigana, ha látsz egy kanjit, akkor vagy tudod, hogy kell kiejteni, vagy nem. Vagy talán meg tudod tippelni, és hátha bejön. Őszintén, a kínai sokkal egyszerűbb és logikusabb, annak meg a kiejtése a nehéz.
2018. dec. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

#16 Elolvastam, hol kell nevetni? Mert ennyi erővel egy japán is röhöghetne a latin íráson, csak arról van szó.


#17 Én inkább nem kisérletem vele, ha nagyon szükséges, használom, de maradok annál, amit ki lehet ejteni rendesen (pl. olasz, japán), és nem kell hosszan elemezni, hogy most az i az i vagy á vagy nem is ejtik vagy mit tudom én. Plusz azt még nem is vettük, hogy mennyi hülyeség van az angol nyelvtanban. De tényleg, miért az angol a világnyelv, mikor több nyelv is előtte van az anyanyelvi beszélőket számítva? Akkor már lett volna a spanyol, mennyivel egyszerűbb lenne. De nem akarom offolni a témát tovább.

2018. dec. 26. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

"De tényleg, miért az angol a világnyelv, mikor több nyelv is előtte van az anyanyelvi beszélőket számítva? Akkor már lett volna a spanyol, mennyivel egyszerűbb lenne."

De tenyleg, miert jobbkezes a legtobb ember, amikor egy csomo balkezesnek sokkal egyszerubb lenne az elete, ha balkezessegre lenne berendezkedve a vilag.

Ha ennyire nehez elfogadnod, hogy igy alakult a vilag, kezdj kampanyolni, hogy legyen inkabb a spanyol a vilagnyelv. Csak nehany milliard embert kell meggyoznod. :)

2018. dec. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!