Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet lenne érdemes...

Milyen nyelvet lenne érdemes tanulnom?

Figyelt kérdés

Angolból B2-es nyelvvizsgám van, szóval azért nem adnak el, de szeretnék egy második nyelvet is legalább ugyanilyen szinten tudni, ráadásul mire végzek a fősulin álláskeresésnél is plusz lenne.

Suliidőben gondoltam elkezdenék valamit magamtól netről, aztán nyáron keresnék egy tanárt is és csak ezzel foglalkoznék.

Mit ajánlanátok és miért?



2019. jan. 5. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is néhány kérdés:

Mit tanulsz, hány éves vagy?

Milyen célod lenne az adott második idegen nyelvvel?

Mik a szándékaid a jövöre nézve? Itthon képzeled el az életed, netán valahol máshol? Ha máshol, hol?

Egyenlőre kb ennyi, ha ezekre válaszolsz talán mi is könnyebben tudunk válaszolni :)

2019. jan. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

22 éves vagyok és jogi karon tanulok igazságügyi igazgatást.

A célom hr-es cégeknél esetleg ügyvédi irodában dolgozni

Az életem itthon képzelem el, de kitudja mit hoz a jövő

2019. jan. 5. 20:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Nos, a válaszod alapján (mivel semmi specifikusan valamilyen nyelvet igénylő tényező nem befolyásol) azt kell hogy mondjam, bármit ami neked tetszik. Mivel jogi karon vagy és oda valamilyen szinten szükséges a latin (javíts ki ha tévedek), ezért valamelyik újlatin nyelvet ajánlanám. Spanyol, francia, portugál, olasz, román, eszperantó, esetleg a latint tanuld ki rendesen. Remélem segítettem :)
2019. jan. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahová én járok egyetemre, ott az igazságügyin nincsen latin, vagy legalábbis külön tantárgyként semmiképpen, csak az osztatlan jogászképzésen.


Ha jó a nyelvérzéked még nem biztos, hogy mindenfajta nyelv fekszik neked, pl az oroszt, japánt, kínait nagyon tolják most, de totál különbözőek például egy indoeurópai nyelvtől. Szóval ahogy érzed. Franciát sokan nehéznek mondják, de kinek mi, a német szintúgy, ezt ki kell tapasztalni. Például a kiejtés sem mindegy, nekem például az orosz szavakat nagyon nehezemre esett kiejteni, lehet a régebbi beszédhibám miatt, de a francia és a japán jól mennek.

2019. jan. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Német. You can thank me later
2019. jan. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én a franciát javaslom, én is tanulom. Szép nyelv, nem túl bonyolult, és utána nagyon könnyen meg tudsz tanulni olaszul vagy spanyolul. Ráadásul elég sokan beszélnek franciául a világon (Amerika-Kanada, Afrikában sok helyen, Európa-Fro. , Belgium, Svájc)
2019. jan. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!