Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy szülő mikor lenne elégedet...

Egy szülő mikor lenne elégedett a nyelvoktató tanárral?

Figyelt kérdés

Egyetemen kínaiul tanulok, már két éve tanítok angolt a suli mellett. Az angolt jól tanítom gyerekeknek és felnőtteknek. Ott kezdődik a gond, hogy ismerősökön keresztül már ajánlanak engem kínaiaknak, akik magyar oktatast szeretnének. A felnőttekkel nincs gondom, viszont többször volt már, hogy elkezdtem gyereket tanítani és aztán mondták a szülők, hogy nem megfelelő a módszerem, ezért nem tartanak rám igényt a továbbiakban. Az első ilyen egy 4 éves kislány volt, vele mondókákat gyakoroltunk, a második egy 10 éves, az ő szülei azt kérték, hogy tanítsam meg írni és olvasni, szerintem ehhez jó úton is jártunk, de aztán lemondták az órákat és csak annyi volt az indok, hogy nem megfelelő a módszerem. Pedig minden alkalommal megkérdeztem a gyereket és a szülőt, hogy rendben volt-e vagy változtassak valamin.


Szerintetek mi lehet a hiba?


2019. jan. 22. 09:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Látatlanban nyilván nem tudunk sok okosat mondani.

Én abból indulnék ki, hogy a kínai ember gondolkodásmódja biztosan gyökeresen eltér a magyar emberétől. Szerintem a távol-keleti mentalitás sokkal keményebb, szigorúbb oktatást feltételez, kevesebb játékot, nevetést. Ami csöppet sem jó, de ha a szülő ezt várja, akkor esetleg csodálkozik, hogy (túlozva mondom) miért nem nádpálcával vered a gyerekbe a nyelvtani szabályokat, miért inkább mondókákat tanultok. De ez csak az én tippem, ill. szerintem te nálam jobban ismered a kínai mentalitást.

Ha akad elég jelentkező, akkor velük foglalkozz és kész.

Amúgy nekem fura az is, hogy egy laikus megmondja, hogy a szakember módszere nem megfelelő. Egy laikus max. az eredményt figyelheti, ami viszont kétélű dolog, hisz a gyereken is múlik. Meg egyébként is, ott ül az órádon? Ha nem, akkor mit tudhat a módszerről?

Lehet, hogy kifogtál két fura családot, nem kell rajta sokat agyalni.

2019. jan. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az Assisi sz ulok helikopter szulokkent ismertek. Nem dicserik meg a ho eredmenyt sem a gyereknel, sem a tanarnal, hanem krutizalnak. Nincs elismeres. Ezek azok a szulok akik tokhulyek az adott dologhoz gondolom, a szulok sem tudnak magyarul. Mar pedig ok a gyereket tolmacsnak akarjak hasznalni, es toled kerdezik, hogy a gyerek miert nem tud nekik mindent tolmacsolni minden nap, foleg hivatalos ugyeket.

Ilyenek csak egyet ertenek: vitatkoznak, elviszik a gyereket, oke, utana meg vissza akarjak hozni, hat nagyon sajnalod, de minden idopont foglalt.

2019. jan. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!