Francia vagy olasz?

Figyelt kérdés

8 éve tanulok németül, és most eljött a második idegennyelv választása... Angolt semmiképpen sem fogom választani, mert magántanárnál fogom tanulom. Ezen kívül latint olaszt vagy franciát lehet választani, a latint kilőttem, mert igaz H egyetemen nekem szükségem lenne rá de max. 3. nyelvnek veszem fel 2 év múlva...

Maradt a francia és az olasz. Én olaszt szívesebben tanulnám, de sokan mondták (szüleim, ismerősök..) h azzal nem megyek nagyon sokra, viszont a másik véglet meg azt mondja h utána könnyebb a spanyol, a portugál (ha lehetne spanyolt tanulnák, de az itt nincsen) viszont a francia is tetszik csak félek H nem tudok vele megbirkózni, illetve mindkettő neolatin nyelv tehát a latin is könnyebb lesz utána...

Illetve ha olaszt tanulnék akkor utána könnyebb lenne a francia és ez fordítva is így van

Viszont nem tudok dönteni, és a jövő hétig kéne leadni a lapot, lecci írjatok!!!

Főleg olyan szempontok érdekelnek H melyiket lehet jobban használni, melyiket beszélik több helyen stb.



2019. febr. 10. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én angol után tanultam olaszt, könnyen belejöttem, szerintem a német után is könnyebb lenne. És ha érdekel a spanyol is, akkor az is jobban fog menni.


A szívedre hallgass, azt tanuld, ami jobban vonz.

2019. febr. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én olasszal kezdtem, a mai napig ez a fő nyelvem, nagyon jól tudtam hasznosítani Magyarországon. Később belekezdtem a franciába, de nem jött be, főleg a kiejtés miatt. Aztán elkezdtem a spanyolt, sokkal könnyebb volt, 1 hónap tanulás után kimentem Spanyolországba, és pár hónap után már folyékonyan beszéltem.
2019. febr. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt a nyelvet válaszd, ami nagyobb motivációt ad Neked.


Én az angol és a német után az OLASZ nyelvet választottam. Tetszett a kultúra, oda jártunk nyaralni és a nyelv megfogott. A szavak könnyen memorizálhatóak, a helyesírás nem vészes és a nyelvtant is könnyen meg lehet érteni.


A FRANCIA nyelvet pár évvel később kezdtem - munka miatt. A nyelv szép, de az első 4-8 hétben nem volt sikerélményem a kiejtés és az írás miatt. Amikor ezen átlendültem, könnyen ment a tanulása.


A mai napig többet használom az OLASZ nyelvet, mint a FRANCIÁt, nyílván munkafüggő az oka.


Az olasz hamarabb ad sikerélményt, erős alapot kínál a francia, spanyol, portugál nyelv elsajátításához és bőven van elérhető tananyag. Ha az olasz jobban vonz, akkor válaszd azt! - Az ANGOL/NÉMET páros mellett lényegében mindegy melyik lesz a harmadik. :)

2019. febr. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én franciát tanulok, így arra szavazok :D
2019. febr. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!