Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha olasszal eljutok középszint...

Ha olasszal eljutok középszintre, mennyi idő eljutni spanyollal vagy franciával ugyanerre a szintre?

Figyelt kérdés
Hamarosan szeretnék olaszul tanulni, viszont érdekelne még egy neolatin nyelv. Az érdekelne, hogy az olasz mennyire segít ebben, időben. Tudom, hogy elég közel állnak egymáshoz, de azért bármilyen tapasztalat érdekelne. Esetleg egymással párhuzamosan is megérné tanulni 2-t?

2019. febr. 14. 16:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Párhuzamosan nem ajánlom, mert nagyon bekavar. Én felsőfokú olasz mellett kezdtem el spanyolt tanulni, 1 hónap tanulás után kimentem Spanyolországba bébiszitternek. Az első pár hét nehéz volt, de kb. 3-4 hónap után már folyékonyan beszéltem. Míg kint voltam, és az olasz barátaim felhívtak, vagy olaszokkal találkoztam, akkor nagyon nehéz volt hirtelen váltani. Sajnos a spanyolt már vagy 15 éve nem használom, eléggé megkopott, de még mindig elég jó megértem. Franciával is próbálkoztam, de nekem nem jött be.
2019. febr. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyi időd van... ha van más dolgod is mellette akkor is megvan szerintem fél év alatt. Nekem angol tudással fél év alatt megvolt a spanyol középfok. Francia ugyanolyan nehézségű.
2019. febr. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!