Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolból, hogyan mondom, hogy...

Angolból, hogyan mondom, hogy 10 éve lovagolok? Present Perfectbe vagy Present Perfect Continuousban?

Figyelt kérdés
tehát I have been ridinng for 10 years. Vagy I have riden for 10 years? A google fordító a continuoust adta ki. csak nem igazán értem, hogy mért nem sima? Mivel a simánál van olyan, hogy a múltban kezdődött és a jelenben is fennáll és a jövőben is fenn fog állni az adott tevéknység....míg a folyamatosnál a jelenben végzek valamit folyamatosan és megjelölöm hogy mióta. dehát ezt nem a jelenben csinálom hanem már régóta....akkor most mi rák van? kössze
2019. márc. 14. 11:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
a folyamatos választékosabb. ennyi. ha nem akarsz tanulatlan parasztnak tűnni angolban, akkor folyamatost használsz.
2019. márc. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

de nem lehet folyamatos:

1. tagadás

2. olyan igék esetén amelyek nem állnak folyamatos igeidőben

3. számadat esetén

2019. márc. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
I've been riding for 10 years. Így helyes, sima Present Perfect-ben egyszerűen nevetséges, de azért jót nevettem. :D
2019. márc. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
jó de azért valaki elmagyarázná, hogy mért lett continuous? mert azt vágom hogy folyamatosan csinálom tíz éve. csakhogy a nyelvtani szabályoknál akkor nekem most vagy le maradt valami vagy nem....de azok alapján tökre sima kéne hogy legyen.
2019. márc. 14. 17:19
 5/12 anonim ***** válasza:
Ennél jobban nem lehet elmagyarázni. A felsorolt 3 kivételen kívűl mindig folyamatos és pont. És mivel így van, ezért nem sima. Semmi nem indokolja hogy sima legyen, mert folyamatosnak kell lennie.
2019. márc. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
3 igeidőnek van nyelvtani magyarázata, egyszerű jelen, folyamatos jelen, egyszerű múlt. A többi úgy van ahogy.
2019. márc. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
mert hogy idézzem a nyelvtan könyvet: mert a p perfectet használjuk olyan cselekvés kifejezésére mely a múltban kezdődött el és a jelenben is tart. bezzeg egy másik helyen meg pont azt írja hogy csak kihatása van a jelenre. na ez az egyik könyv. na ehhez képest a másik: szintén leírja simánál a kihat a jelenre dolgot. vagy a beszéd pillanatában fejeződik be. régebben történt van a jelennel kapcsolata az esemény akár meg is ismétlődhet. múltban kezdődött és a jelenben is tat és azután is tartani fog. na ez az a rész ami engem összekavart. hogy jelenben is van meg jövőben is. ez alapján gondoltam hogy sima lesz a mondatom. míg a folyamatosra azt írja hogy lényegében megegyezik a folyamatos jelennel csak annyiban tér el hogy megadja hogy mióta tart a cselekvés. na ezért gondoltam hogy ez nem lehet. most akkor rossz amiket írt a könyv? valaki leírná nekem normálisan a present perfect simple szabályát és a continuoust ha kérhetném mert ez egy agyrém. netről is néztem pedig meg könyvekből. na ezért nem beszél a magyar jól nyelveket.
2019. márc. 14. 17:29
 8/12 anonim ***** válasza:

Pp: valamilyen multban vegzett cselekvés aminek az eredménye a jelenben fontos. Nem a cselekves körülményei, időpontja, helyszíne. Sőt ezek közül bármelyik benne van, nem lehet perfect.


Pp continuous: a cselekvés a multban kezdődött, a jelenben is tart és még tartani is fog.


Pl Sorry my hands are dirty, I've been repairing the car. Ugyanaz mintva sima de nem az eredmenyen van a hangsúly, hanem hogy mit csináltam. Hasonló a folyamatos jelenhez is, mert valójában most is javítom a kocsit, de benne van az eredmény is hogy azért koszos a kezem mert....


Mióta kerdés es a ráadott válasz:

How long, since when.... since/for

Mindig folyamatos kiveve a fent említett 3 esetet.

2019. márc. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
rendben van. így érthető. sztem a könyv is meg a net is h.lye. mert nekem is simán folyamatos cselekvésnek tűnne az hogy lovagolok. mivel tíz éve már lovagolok csakhát azok alapján amiket ez leírt abzolút nem arra hajaott. köszi a segítséget
2019. márc. 14. 18:38
 10/12 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy a sima present perfect 99%ban múlt idővel fordítandó. A continuous pedig jelennel.


I've washed the car.-Lemostam a kocsit.


Sorry...., I've been washing the car. -bocsi..., kocsit mosok.


I've been washing the car for hours. Órák óta mosom a kocsit/kocsit mosok.

2019. márc. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!