Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki otthon autodidakta módon...

Aki otthon autodidakta módon tanul nyelvet annak mi a rutinja? Miből/miként tanul?

Figyelt kérdés

2019. márc. 22. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kinézek egy szimpatikus könyvet és szisztematikusan végigveszem. Ha valami nem megy, akkor abból a témából keresek máshol magyarázatot és / vagy plusz gyakorlófeladatokat. Persze csak olyan feladatot csinálok meg, amihez van megoldókulcs.

Azt nem veszem igazi "tanulásnak", hogy ami az adott nyelven elém kerül (cikk, könyv, film felirattal stb.) azok elől nem térek ki:) Már egész korai fázistól szoktam pl. már ismert filmet nézni, az adott nyelv feliratával. Ilyenkor nem szótárazgatok, de nekem sokat segít a szövegértésben, ha látom is, amit mondanak, még ha nem is értem az elején, már pár elcsípett szónak, mondattöredéknek is örülök:)


A legnehezebb szerintem a rendszerességet megtartani, hogy egy héten min. 4*40-50 percet intenzíven foglalkozz vele.

2019. márc. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp sem tankönyv,szabályok,feladatok. Sosem ment így. Vettem regényeket,néztem a tévét, svéd felirattal a filmeket, svéd oldalakat olvasgattam a neten. _Majd 6 hét alatt A-val végigmentem a helyi nyelviskola mind a 4 kurzusán,ami 2 év szokott lenni. :)
2019. márc. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Sosem tudtam tankönyvből nyelvet tanulni. Én az angolt, (később franciát) tanultam itthon, önszorgalomból, így könnyebb dolgom volt más nyelvhez hasonlítva, hisz még a csapból is az folyik :) Általános dolgok: zenék, filmek, oktatóvideók (youtube-on), vlogok, szintén youtube-on (nagyon hamar fel lehet szedni belőle szavakat, ha olyat nézel, ami érdekel is); hírportálok vagy bármilyen más weboldal, aminek témája érdekel, regények (13 évesen a Twilightot kezdtem angolul és bejelöltem minden egyes szerkezetet, amit nem ismertem, vagy mondatokat amiket sehogy sem bírtam lefordítani, sokáig tartott de azzal sokat fejlődtem), gyerekkönyveket is olvashatsz, mert az egyszerűbb nyelvezetű és sikerélményed lesz :D, a beszéd meg mehet magadban is (legalább nem leszel szégyenlős), az írás miatt azért neten kerestem feladatokat, amiket csinálgattam, magasabb szintre érve pedig a naplót úgy írom.
2019. márc. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!