Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyivel nehezebb egy középsz...

Mennyivel nehezebb egy középszintű komplex angol nyelvvizsga mint egy középszintű angol érettségi?

Figyelt kérdés
Ha egy angol középszintű érettségit megírok minden extra rákészülés nélkül négyes, ötösre, akkor gond nélkül átmegyek minden nagyobb erőfeszítés nélkül a középszintű komplex nyelvvizsgán is?

2019. márc. 23. 08:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
59%

Fordítva igen.

Ha simán abszolválsz egy nyelvvizsgát középfokon, akkor egy alapfokú vizsga 100%-osra kell hogy menjen.

A kérdés most milyen szintű tudással akarsz vizsgazni? Lefele vagy felfele?

2019. márc. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A középfokú nyelvvizsga az emelt szintű érettségivel van egy szintben (bár véleményem szerint egy középfokú nyelvvizsga egyszerűbb, mint az emelt szintű érettségi, már csak azért is, mert emelt szinten vannak érintve olyan témakörök, amik a nyelvvizsgát tekintve inkább a felső fokúban fordulnak elő).
2019. márc. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb az, ha neten kitöltesz egy próba IELTS tesztet, az nincs beosztva szintekre. Az elért pontok alapján be tudod lőni, hogy milyen szinten állsz. 5,5 ponttól B2, az alatt 4 pontig alapszint (B1).
2019. márc. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem attól függ, hogy mennyi rákészülés kell a nyelvvizsgára, hogy melyikre mész. Mármint pl. nekem az ECL-es gyakorlásnál kevésbé ment, viszont nemrég voltam LanguageCerten, és az eléggé könnyű volt. Szóval függ attól, hogy milyen feladatok az erősségeid, stb.
2019. márc. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Hát ezt így nem lehet megmondani, mert nem tudhatjuk, hogy konkrétan milyen a nyelvtudásod. Például én is közel hibátlan közép angol érettségit csináltam, majd utána készülés nélkül mentem az angol emeltre, ami szintén 90% felett lett. Ennek nem az az oka, hogy csak úgy a semmiből, hirtelen B1 után rögtön jött a B2, hanem már korábban is hasonló szinten voltam és emiatt nem kellett különösebben ráfeszülnöm a tanulásra. Tehát, ha most is gond nélkül menne, akkor persze. Viszont, ha sikerül a közép érettségi, akkor attól még lehetnek hiányosságok, amik a B2 szintű nyelvvizsgán kiütközhetnek és emiatt még kellene készülnöd, tanulnod.
2019. márc. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!