Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért van az, hogy van nyyelvv...

Miért van az, hogy van nyyelvvizsgám, de egy szót se bírok kinyögni?

Figyelt kérdés
angolul útbaigazítást se bírok adni, pedig középfokúm van...el vagyok keseredve:( 4 évig szlovéniában éltem kint, ennek már 5 éve, azt sose tanultam, csak ragadt rám, de a mai napon elbeszélgetek azon a nyeéven. Az angolt meg hiába gyötröm semmi :(
2019. ápr. 9. 21:24
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Iskolában tanultad? Mert az magyarázat lehetne. Magyarországon a nyelvoktatás (meg úgy bármilyen fajta oktatás) nincs valami magas szinten. Azt tanácsolnám, hogy hallgass sok zenét, szótárazd ki a szavakat, ugyanigy cikkekből (tudományosból is akár, mindenféle témában), nézz sok videót, szintén sok területről. Esetleg próbáld meg leírni, hogy mi történt veled egy nap, vagy egy film történetét. Nézz utána, hogy akkor az biztosan úgy van-e, helyes-e, ahogyan szeretnéd írni. Hidd el, így lehet fejlődni, én is így tanultam meg a nyelvet.
2019. ápr. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos sokan ugyanerről számolnak be :(

Lehetséges, hogy megkopott a tudásod? Vagy a nyelvvizsgád ugyan megvan, de épphogy? Passzív tudásod, szöveg értésed jó?

2019. ápr. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én a némettel vagyok így. Leginkább azért, mert nem vagyok rákényszerítve, hogy használjam, ugyanis a németekkel is angolul beszélek. De egyénként elég jól megértem amit mondanak, ha muszáj még meg is szólalok, de elég makogósan. Ezt úgy fogom fel, hogy nyelvgyakorlás.
2019. ápr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!