Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti hogyan tanultátok meg az...

Ti hogyan tanultátok meg az angol igeidőket?

Figyelt kérdés
Mindigis problémát okozott a felismerésük és a képzésük.

2019. ápr. 24. 04:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Szia.

Nos leírom az enyémet.

A sukiban 3ba keztem az angolt tanukni, de 8.ig semmit sem vágtam (ige idoket beleerte)

Aztán 9.ben elölről kezdtünk szinte mindent, és egyesével vettük az igeidoket, és kezdtem érteni őket. 9.vegere a

simple present, past, future

past present continuous

Present perfect

Igeidoket vettük át, de szerintem ennyi elég egy mindennapi kommunikaciohoz.

Most 10es vagyok, vettuk a past perfectet, a tobbit meg nem, de egy tablazatot elolvastam, meg sokat olvasok, szóval a tobbit is tudom mostmár hasznalni, de amindennapi eletben nem olyan sok szükség van egy future perfectre, max a future continiousra sztem.

Szóval először haladj egyesevel, es csak ajk9r lepj tovabb, ha érted... És ne akard mindent megtanulni először.

I hope i could help!

2019. nov. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

Kerdezo!


Eleg szerencsetlen vagy ha nem vagy kepes atlatni az igeidoket! At kell latni oket!


ha ennyire nem vagy kepes, hagyd abba a nyelvtanulast most azonnal, felesleges erolkodnod!

2019. nov. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti:köszönöm.


Utolsó: Ki a francs kérte hogy kritizálj ? Amúgy a magyakor többsége nem érti az igeidőket. De ez is jellemző ránk hogy csak így nekiesünk a másiknak.

2019. nov. 30. 17:25
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem, nem kell arra fogni hogy magyar vagy!

Csak az agyadat kell használni, el kell vonatkoztatni!


De ugyátom az absztrakt gondolkodás egyre több embernek esik nehezére!


A te bajod ha nem vagy képes elvontan gondolkodni és mád nézőpontból felfogni a dolgokat! És ne akard a magyarral megerőszakolni az angolt!


Senki más nem fog gondolkodni helyetted!

2019. nov. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

A 12 igeidő alakjából felismerni, hogy melyikről van szó, az egy átlag agyú embernek nem lehet probléma. A szorzótábla ennél csak bonyolultabb.

A használatuk az más. Pont a Gyakorin látszik, hogy a present perfect az nehezen emészthető.

2019. nov. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem nehezen emészthető, csak hülyék.


Mi a f***szt nem lehet érteni azon, ami világosan le van írva ezer helyen, hogy MIRE kell használni. Hogy nem lehet felismerni azt a szituációt, amikor éppen használni kell.


Mi a f***szért olyan nehéz összeegyeztetni az aktív nyelvi környezetet a leíró nyelvtannal, fel nem bírom fogni!!


Nyilván fogyatékosok, gondolkodni nem akarók nem is érthetik ezt.

2019. nov. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
És akkor mit kezdenének a Future Perfect Progressive passzív alakjával ezek a szerencsétlenek?!!
2019. nov. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Téged még sosem láttalak igeidőt magyarázni itt. Van legalább egyetlen egy hasznos hozzászólásod az oldalon? :D :D :D
2019. dec. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Utolsó ez jó volt xD
2019. dec. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!