Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Minden angoltanárnak C2-es...

Minden angoltanárnak C2-es szintű nyelvtudása van?

Figyelt kérdés
Azoknak, akik középsuliban taníthatnak hivatalosan.

2019. máj. 1. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
:D:D jó az c1-nek is.
2019. máj. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%
Vagy még annyi se.
2019. máj. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Most provokálsz vagy ennyire naiv vagy?

A leendő angoltanároknak az egyetemen nyelvet már nem is tanítanak - ami rettentő szégyen, és látszik is az eredménye...

2019. máj. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Az konkrétan nem igaz, hogy nyelvet nem is tanítanak, tekintettel arra, hogy minden óra (előadás, szeminárium) és minden számonkérés (vizsga, beadandó) angolul zajlik.
2019. máj. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
10%
Nein
2019. máj. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Az egyetemen van nyelvfejlesztés is több féléven keresztül, minden tárgy angolul megy és van olyan szigorlat, amelynek a szintje C1, szerintem elérik a C2-t.
2019. máj. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én anglisztikás vagyok, a tanárisokkal együtt az első év végén le kell rakni az alapvizsgát, ami C1 szint. Ha ez nincsen meg, akkor bizonyos tárgyakat nem tudunk felvenni, tehát csúszik a történet. Ez szerintem máshol is hasonlóan van, legalábbis én még nem hallottam olyan egyetemről, ahol nincsen nyelvi alapvizsga. Valamint valóban vannak nyelvfejlesztő órák és az összes angolos tárgyuk angol nyelven folyik (nyilván a másik szak tárgyai és a pszichológiás, pedagógiás stb. tárgyak nem). Szóval papíron mindenképpen megvan a nyelvtudások, az már más történet, hogy ezt a gyakorlatban nem mindenki tudja hozni, nincsen gyakorlatunk, elfelejtik vagy olyan is előfordul, hogy nincsen tanár és valaki csak beugrik, aki beszéli a nyelvet valamennyire. Viszont hivatalosan kell a C1.
2019. máj. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

Az nagyon szomorú lenne, ha ide korrodálódott volna a dolog. A 90-esekben volt egy saját szerkesztésű vizsga, amit a házi zsargon proficiencynek hívott, és akinek megvolt a "rendes" Cambridge Proficiency, annak azzal elismerték.


Illetve, most belenéztem a netbe, és már nem látom szükségét a lenne meg a volna finomításoknak, ez valóban süllyedt valamennyit.

2019. máj. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37%

Lószart. A legtöbbnek örülünk, ha egy erősebb C1et elér. Ide jutunk, ha mindenkit felveszünk egyetemre, és utána cseszünk neki megtanítani bármit is. Az egyetemen 1. évben voltak nyelvórák, amik gyakorlatilag az alapvizsgára készítettek fel, és ha addigra nem tudtál megfelelő szinten, akkor ott nem tudtad behozni. Később még volt 1-2 nyelvóra elszórva, de nem volt jellemző.


# 4: LOL, végül is mesteren csak az óráim harmada volt angolul, mert hát nyilván angolul tanítanak egy leendő angoltanárt. Ezért kell portfóliót írni és szigorlatozni magyar nyelven.

2019. máj. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
38%

A "régi" rendszerben az angol szakos tanároknak valóban volt egy ún. nyelvi alapvizsgájuk, és ha azt nem tették le, akkor bukta. Az nehezebb volt, mint egy felsőfokú komplex nyelvvizsga. Illetve valóban az összes tantárgy angolul volt, és aszóbeli/írásbeli vizsgák is angol nyelven zajlottak.

Az spagettis anglisztika szakot ne keverd ide pls. Az nem angoltanár szak, köze nincs hozzá.

2019. máj. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!