Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik a legkorrek...

Szerintetek melyik a legkorrektebb nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Èrtem ez alatt azt ,ahol ha tudsz átmèsz ,s nem buktatnak s nem a pènzlehúzásra mennek. Hallottam ismerőseimtől durva sztorikat bizonyos nyelvvizsgákról ,kíváncsi vagyok a ti vèlemènyeitekre is :) Főkènt angol , spanyol ès nèmet nyelvből èrdekelnek a tapasztalatok. Ezekből a nyelvekből szerintetek melyik a legjobb ès legkorrektebb nyelvvizsga? :)

2019. máj. 11. 09:12
 1/8 anonim válasza:
100%
Szerintem a LanguageCert a legjobb angolból. Próbáltam más nyelvvizsgákat is (mármint a mintafeladatakiat), és ez a legkönnyebb. Ráadásul csak 34 ezer volt nekem a komplex középfokú.
2019. máj. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%

Hidd el, ismerőseid éktelen nagy ostobaságokat beszélnek. Hol lenne annak értelme, hogy ezelőtt 25 évvel két holland összeül, és azt beszélik meg, hogy: csinálunk egy céget egy nyelvvizsga rendszerre, ami majd szorgos munkánkkal 10 év múlva világhírű lesz, és egy magyar szervezet jelentkezik, hogy belépne a rendszerbe, és majd akkor.. na, akkor majd végre! jól megszívatjuk Kovács Pistit.

Ezek teljesen elszemélytelenedett szervezetek, minőségbiztosítással, átlátható működéssel, összeférhetetlenség ellenőrzéssel, a vizsgáztatók rendszeres oktatásával és monitorozásával.

Pénzlehúzás, mi? :D

Az -egyesek számára szomorú - igazság az, hogy nincs két egyforma ember a nyelvtanulással kapcsolatos tehetséget illetően, kinek ez megy jól vagy rosszul, kinek az, és utána aszerint foglal állást, hogy ami nem sikerült neki, az nehéz volt, a vizsgáztató gonosz volt, ésígytovább.

Mindamellett az egyes nyelvvizsgáknak vannak jellegzetességei, amelyek más rendszereknél nem pont olyanok.

2019. máj. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2.es Nem hinnèm ,hogy èktelen baromságokat beszèlnènek.. (Főleg ,hogy volt köztük szaktanár is..) de köszi a választ.. :)
2019. máj. 12. 15:03
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Telc nyelvvizsgát korrektnek tartom. Nincs szótár használati lehetőség, ezért tényleg látszik, hogy mi a valódi szókincsed. Illetve a szóbelin sincsenek előre kidolgozható tételek, hanem szituációs gyakorlatok (vita, érvelés) Nem ez a legkönnyebb vizsga,de ezek miatt szerintem korrekt.


Illetve jó az alapötlete az új iTolc vizsgának is, bár úgy látom érik kritikák (még nincs teljesen kifejlesztve a rendszer) Ez meg azért szimpatikus, mert teljesen számítógépes és ettől nagyon objektívvé válik az értékelés. (pontosan látni, hogy mit írt a vizsgázó és a szóbelin se viszik el szubjektív tényezők a vizsgáztató figyelmét, hiszen egy felvételt hallgat vissza)


A legkönnyebbnek pedig én a Languagecert-et találom. Ismerőseidnek melyik nyelvvizsgákkal volt rossz tapasztalata? (Anno az origo-t volt nehéz letenni, de ennek már 10-15 éve biztos van. Úgy tudom az mostanra a könnyebbek közé tartozik)

2019. máj. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Lám, tehát ez is kérdés még, mit ért a kérdező korrekt alatt. Korrekt az alaphelyzetben nem azt jelenti, hogy legkönnyebb. Egy netes szótárból kimásolva: pontos, hibátlan (kifejezés); kifogástalan, feddhetetlen (jellem); törvényes, megengedett (eszköz)
2019. máj. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem, én se a legkönnyebbre gondoltam, mikor A telc-et írtam. (ennek ellenére, hogy nem az a legkönnyebb egyébként úgy tudom, hogy jók az ottani vizsgaeredmények. nyilván ennek több oka is lehet. lehet, hogy csak szimplán felkészültebbek a diákok akik azt választják, mert nem a megúszásra mennek)


Még kiegészítésként: Én az egynyelvűeket korrektebbnek tartom a kétnyelvűvel szemben. Mert a kétnyelvű egy kicsit a magyar nyelvtudást/fogalmazási készséget is méri és ez is torzíthatja az eredményt. (nem is nagyon jellemző, hogy irodalmi stílusban fordítsunk idegen nyelvet magyarra. Munkában/életben sokkal inkább a többi készség használata jellemző: a beszéd, írott/hallott szöveg értés és az emailezés. Ezekért én biztos, hogy egynyelvűre megyek, de nem választottam még. (minta nyelvvizsgasorokat csináltam eddig)

2019. máj. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%
3-asnak: nem a szaktanár volt bent vizsgán, ugye? azaz csak a tanítványa elmeséléséből hallotta a sztorit? jól megszűrve, a tanítvány véleményével átitatva? ha igen, akkor az nem objektív vélemény. ld.: az ismerősöm unokatestvérének csaja, akit a perfekt kiejtése ellenére az ötvenkettedik nyelvtani szabály miatt húztak meg anno. mindenki ismer ilyen történetet, mind ugyanarról szól, de soha nem az adott személlyel történt meg, csak valakivel valamikor valahol :)
2019. máj. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
1. ès 3.válaszolónak köszönöm a válaszokat ès a tippeket ,nektek ment a zöld kèz. :) ;)
2019. máj. 13. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!