Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német szakosok! Milyen szintű...

Német szakosok! Milyen szintű tudás sajátítható el az egyetemen?

Figyelt kérdés
Mi az amit gyakorlással, olvasással nem fogok tudni úgymint ti? A nyelvtan érdekelne különösen, amit a középsuliban nem tanítottak. Nem voltam elég elszánt annak idején, hogy jelentkezzek, mert olyat hallottam, hogy nagyon hochdeutsch. Régi regényeket kell olvasni stb. Milyen tárgyak vannak pl. a Debreceni Egyetemen?
2010. júl. 7. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

uhhhhhhh, ez ám akérdés


te ne is jelentkezz, mi a baj a régfi regényekkel ??

elárulom századokra van bontva, sőt van külön német irodalom tanszék is


na de könyörgöm, egy bölcsész szak az egyetemen nem igazán arról szól ám h nyelvet tanulunk, az olyan mellékesként természetes, de annál akad tán nagyobb kihívás is, németül irodalom, történelem, földrjazd , leíró nyelvészet, na most ha te úgy mész oda h nyelvtant akarsz tanulni mert azzal se vagy tisztában akkor sztem jól tetted h kihagytad

2010. júl. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem értettél meg. A pluszra lennék kíváncsi. Illetve olyan dolgokra gondoltam, amit tök feleslegesen oktatnak, mert a német csak néz kinn. Ugye sokan azt mondják, hogy többet ér külföldön dolgozni és nyelvet tanulni.


Azért kérdeztem, mert értem a szöveget ha németül olvasok. A nyelvtannal is tisztában vagyok. De miért kell elvégezni? Arra lennék kíváncsi.

2010. júl. 7. 16:29
 3/7 A kérdező kommentje:
Szókincsemet magam is tudom gyarapítani stb.
2010. júl. 7. 16:29
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Felsőfokig jutnak el, emellett tanulnak történelmet, földrajzot, néprajzot, és még sok mindent, aminek csak köze van a németeknek. Talán még nyelvjárásokat is. Tanulmányozzák a régi műveket, így tanulnak a régi német nyelvről is.
2010. júl. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
első válaszoló eléggé felháborodott ahhoz képest, hogy a német szaknak semmi értelme, kivéve ha valaki kutató, tanár, ilyesmi szeretne lenni. a német kultúra (és igen, nyelvtan) behatóbb ismeretén kívül nem sokat nyújt, nekem több német szakos panaszkodott már, hogy lassan már útbaigazítani sem tudja a német turistákat, annyira elfelejtett rendesen németül beszélni. mondjuk ez a legtöbb bölcsész szakkal így van (én is azt végeztem), hogy könyvből is simán elsajátíthatnád, amit ott tanítanak, de mégis lesz egy diploma a kezedben vagy ami plusz, ha tényleg érdekel a kutatás, tanítás, akkor szerencsés esetben igen nagy szaktekintélyektől tanulhatsz, amit viszont nem helyettesít a könyv.
2010. júl. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Talán nem fogsz sokat adni a válaszomra, mert nem voltam soha német szakos, mégis elvégeztem egy főiskolát és azt hiszem tudok válaszolni a kérdésedre.

Hozzáteszem, nem nyelvszakon végeztem. Úgy látom, az esetek többségében olyat tanítanak főiskolán,egyetemen amit te magadtól is meg tudnál tanulni. Azt, amit nekem tanítottak a fősulin(természettudomány mindkét szakom), meg tudtam volna tanulni az iskola nélkül is. Nem beszélve a sok értelmetlen zh-ról, beadandóról stb. A ténylegesen fontos dolgok, mint amilyenek nálunk a gyakorlatok lettek volna nagyon kevés óraszámban voltak, de hát ugye elő van írva, hogy miből mennyit kell tanulni..

Ami pluszt ad, az a papír. Sok helyen álláskeresésnél a papírt kérik. Nem biztos, hogy pont német szakot kérnek, lehet hogy annyit h diploma legyen.

Azt elhiszem, hogy pl. műteni nem lehet könyvből megtanulni, de nagyon sokat lehet magunktól is.

Tehát ha úgy döntesz, egyetemre fogsz járni, ne lepődj meg, ha rengeteg olyannal találkozol, amit nem odavágó dolognak tartasz(tesi óra, informatika stb) meg olyannal, ami bár odavág, mégsem érted miért..

És ha belegondolsz, ezek az ,,értelmetlen" tantárgyak sok időt és energiát elvesznek, amit másra is fordíthatsz, pl. a ,,valódi" német tanulásra.

Személyes véleményem még az, hogy ha vki nyelvet akar tanulni, az menjen abba az országba, ahol a nyelvet beszélik, mert ott jobban megtanul 5 év alatt, mint az egyetemen 5 év alatt.

2010. júl. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem pontozlak le, de annyival kiegészítem, hogy a németre azért voltam kíváncsi, mert azt ki lehet váltani egy nyelvvizsgával és tudással, ami az állásinterjún kiderül, hogy alapos-e, elég-e stb. A konkrét végzettséget adó diploma az más. Pl. ha pénzügyi, közigazgatási területen szeretne elhelyezkedni az ember. Kell a papír és valamilyen tudás. Nem akarok én tanár, tolmács lenni és ezért nem mentem németre. Viszont az idegenyelvtudás kell a cégeknél + végzettség. És én fontosabbnak tartottam konkrét végzettséget szerezni.
2010. júl. 7. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!