Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2-3 nyelv tanulása egyszerre?

2-3 nyelv tanulása egyszerre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A helyzet az, hogy idén sajnos biztosan nem vesznek fel egyetemre, halasztanom kell egy évet és újraérettségizek az elrontott emelt tárgyból, ezt az egy évet viszont nem szeretném elpazarolni, ezért gondoltam arra, hogy elkezdek új nyelveket tanulni.

Szerencsére jó a nyelvérzékem, nyelveket nagyon könnyen tanulok. Van egy angol C1-es és egy német B2-es nyelvvizsgám, ezt a két nyelvet középiskolában egyszerre tanultam. Ebben az évben német B2-ről szeretnék eljutni C1-es szintre és mellette szeretnék belekezdeni a norvégbe (úgy hallottam, hogy aki jó németből és angolból is, annak nem okozhat különösebb nehézségeket ez a nyelv, de még nincs belőle alaptudásom sem), illetve a spanyolba. Spanyolból a nagyon alapokat tudom, (buenas noches, de nada, stb.) beszélgetni viszont még az időjárásról sem tudnék.

Az egyikből szeretnék B2-re eljutni 2020 nyár végéig, a másikból pedig a következő évig.

Lehetséges egyszerre ennyi nyelvet tanulni vagy inkább csak az egyiket válasszam a német mellé és ha azokkal megvagyok akkor kezdjek bele a másikba? Időm annyi lesz, mint a tenger, így az nem okoz gondot és az angol-német egyszerre való tanulása sem okozott problémát soha, de nem tudom, mennyire jó ötlet ez így, belekeveredni sem szeretnék a dolgokba.

Esetleg valakinek van tapasztalata ebben? :)


2019. jún. 18. 07:43
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

szerintem, aki nem tudott normálisan leérettségizni, az ne akarjon egyszerre 3 nyelvet vinni.


realitáskontroll, önismeret, ezek kulcsfogalmak.


a helyedben tanulnék elsősorban az érettségire, másrészt a németet tanulnám és az ANGOLT szinten tartnanám, esetleg gondolkodnék egy c2-ben.


hagyd a norvégot, ha csak nem akarsz kivándorolni oda, és a spanyol sem játszik Euerópa keleti felén akkora szerepet, felesleges belekapni abba is.

2019. jún. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Normálisan leérettségiztem, ismeretlenül ne próbálj kioktatni, azt tartogasd magadnak, 432 pontom lesz, az emelt biológiám 97%, az emelt kémiám lett 68%, ez a Semmelweisre viszont nem lesz elég.


A válaszod normális részét köszönöm.

2019. jún. 18. 14:00
 3/4 A kérdező kommentje:
*430 pont, nem 432.
2019. jún. 18. 14:01
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is a norvégot és a spanyolt szándékozom tanulni, bár a nyáron valszeg csak a spanyolt fogom elkezdeni, mivel a németre akarok jobban rákoncentrálni.

Amúgy meg simán, ha jó a nyelvérzéked menni fog.

Amúgy gratula, én jövőhéten fogom csak befejezni az érettségit, bár nekem nem lesz ilyen jó mint neked. Bár idén én se megyek még egyetemre :D

2019. jún. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!