Kínai vagy Japán?

Figyelt kérdés
Melyiket lenne könnyebb elkezdeni megtanulni önerőböl?
2019. júl. 8. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Kínainak az írása nagyon nehéz, aztán a kiejtés sem egyszerű, viszont a nyelvtan meglehetősen.

A japán a kínai írásjelekre is épül, szóval ugyanúgy kell őket tanulni, csak kevesebbet és később, mert az elején a másik két, jóval egyszerűbb abc-vel kell boldogulni. A kiejtés könnyű, főleg a magyaroknak, a nyelvtan viszont nehéz.

Összességében azt mondják, a kínai nehezebb, azt tényleg nehezebb elkezdeni szerintem, de ha épp az írásjeleket élvezed, meg a kiejtés gyakorlást, a nyelvtan pedig nyűg számodra, akkor azt ajánlom. Ráadásul kínaiból több van az országban, nagyobb eséllyel találsz valakit, akivel tudsz gyakorolni.

Én japánt kezdtem, és nem bántam meg, nekem ez a nyelv jobban tetszik és élvezem a nyelvtant minden nyelvből tanulmányozni, tehát nem bánom a nehézségét.

2019. júl. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is a japánt ajánlom!

'Sokkal könnyebb' mint a kínai.

Elkezdtem még anno mind a kettőt, mivel volt rá lehetőségem, de a japcsinál maradtam ;)

Ahogyan az előző is leírta, jobban rááll a fejünk (legalábbis nekem meg az #1nek), s szerintem hasznosabb is!

Japán sokkal jobb hely mint Kína.

Igaz, hogy nagyobb ország, többen vannak meg hasonló közhelyek, de pont ez a hátránya is.

Én voltam japánban is, és fantasztikus hely!

Ha a japcsit választod nem fogod megbánni ;)

2019. júl. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ok, akkor a japán lesz. Köszike a válaszokat:)
2019. júl. 9. 13:11
 4/5 anonim ***** válasza:

A japánba kóstoltam bele, de az, hogy szubjektíve nekem tetszik a japán, az önmagában nem tanács értékű. Viszont az első hozzászólás kapcsán egy ponton ne mértek egyet, bár a nagy részével igen, amiket írt. Ugyanis, tudtommal a kínai nyelvben egy jel: egy szótag, egyetlen olvasattal, sőt, logikusak a radikálok (gyökök).


ellenben a japán írás a világon az egyik legbonyolultabb, más csak azért is, mert miközben jó részt kínai jeleket alkalmaz, eközben alapvetően más a japán nyelvtan, mint a kínai. Többnyire több olvasata van a kínai eredetű jeleknek (kanji), és még ragoz is a japán, ellenben a kínai nyelveket beszélőkkel. (Más kérdés, hogy a két kana rendszer egyszerű, melyekkel a kanji írást kombinálja a japán.)

2019. júl. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Tudom, már későn írok, de szerintem is érdemesebb a japánnal kezdeni. A kínai ha önerőből tanulsz nagyon nehéz, én majdnem egy éve tanulok tanárral és még mindig nem éreztem rá a kiejtésre.

Másrészről ha megtanulsz japánul, akár csak egy a2, b1 szintig a kínai sokkal könnyebb lesz. A kanjik kb fele hasonlít a kínai megfelelőjére, csupán másképp lett egyszerüsítve, vagy a logikájuk ugyanaz, és a kiejtésük is hasonlít a kanji kínai olvasatára

2019. júl. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!