Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolul megtanulni, hogyan?

Angolul megtanulni, hogyan?

Figyelt kérdés

Leginkább a szóbeli részével van problémám, a nyelvtan és a szövegértés megy, hiszen azt akár egyedül is tudom gyakorolni. Nyár elején Budapesten kerestem nyelviskolát, be is iratkoztam a legszimpatikusabbra, de eléggé csalódott vagyok, mert főleg a nyelvtant gyakoroljuk, beszédre alig jut idő. Másoktól, más nyelviskolákról is hasonlóakat hallani. Olvasgattam a Speak nyelviskoláról, de a leírás alapján ott is 10+ a csoportlétszám, így egy-egy emberre csekély idő jut.

Akik legalább középszinten beszéltek angolul, milyen módszerrel sikerült elsajátítani?


2019. júl. 15. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:

én egyedül tanultam, anno a suliban csak németre volt lehetőségem, így elég büszke vagyok arra, hogy ezt a hátrányomat, igaz, rengeteg munka, szenvedés és küzdelem árán sikerült behoznom.


a szóbeli rédz akkor fog menni, ha van egy tisztességes, néhány ezer szavas szókincsed.


ha megy a nyelvtan, akkor tudsz mondatokat alkotni.


első körben tehát a szókincsedet alapozd meg, tanulj Horváth Károly Twenty but One c. könyvéből és Erwint Tschirner angolkönyvéből.

Illetve Szalai Nóra könyveit ajánlom még.


Plusz 1000 kérdés, 1000 válasz angol nyelvből c. könyv.


Tanuld meg a szavakat, átlsgosan minden szóval legalább 16 alkalommal kell ahhoz talákkoznod, hogy a hosszú távú memóriádba beépüljön.


Tehát leírod, kimondod, olvasod.


Soha nem önmagukban tanuld a szavakat,hanem egyszerű mondatokban memorizáld, Tschirner könyve ezért is jó, mert minden szómellett van egy példamondat.


Aztán kezdj el olvasni rövidebb cikkket a The new York Times vagy a Guardian honlapjáról.

z új szavakat írd ki és tanuld meg, mellé írd ki azt a mondatot, amiben előfordult.


Szóval legyen egy nagyon erős bázisod szavakból, mellette folyamatosan ismételd, tanuld, gyakorold a nyelvtant.


Ha ez megvan, fogsz tudni beszélni is.

2019. júl. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha kifejezetten a megszólalással van gondod, mint nekem is, akkor [link]
2019. júl. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

próbálj külföldi diákokkal beszélgetni,sokat segíthet.

ha még nincs angol nyelvű diák,akivel tudnál beszélni,próbálj a social median valakire rá írni,aki szimpatikus,és nem sül le róla,hogy esetleg egy degenerált lehet :D

sajnos ezzel nekem is problémám volt/van,én is ezzel próbáltam fejleszteni,szerencsére nekem pont akadt ember,akivel tudtam beszélni.

ez valóban sokat segíthet

2019. júl. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!