Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Az AIESEC nonprofit szervezetr...

Az AIESEC nonprofit szervezetről szeretnék érdeklődni, elsősorban olyanoktól, akik benne dolgoznak. Érdemes elsőéves egyetemistaként csatlakozni?

Figyelt kérdés
Mindig is érdekelt a világ kultúráinak megismerése, tetszik amit ők képviselnek. Gazdálkodás és menedzsmentet kezdek tanulni az egyetemen, úgy olvastam a szervezeten belül gyűjthetek szakmai tapasztalatokat is. Most van a jelentkezési időszak, nagyon megköszönném a gyors válaszokat:)

2020. szept. 3. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát, én első évben próbáltam. Kb minden egyetemen töltött percemet betáblázták mindenféle értelmetlen meetinggel ahol sokszor csak együtt elolvastuk a naptárat a követekző hónapra, de baromi nagy lecseszést kaptam ha épp nem mentem el egy ilyenre. Amikor ott vagy köztük a fenenagy kultúramegismerést sem éreztem, pedig én is ezért csatlakoztam. INkább csak hazai vállalatokat ismertem meg.

Szóval nekem max azért érte meg csatlakozni, hogy nem rágom magam azzal, hogy de mégis milyen lehet.

Általában minden egyetemen/városban több diákszervezetnek is van nemzetközi vonala (ESN, AEGEE, IDSA, etc.) Nézz be mindegyik infoestjére, próbáld megtudni, hogy kb. mivel foglalkozik ott egy sima tag és az alapján el tudod dönteni, hogy hova szeretnél csatlakozni. (Akár többhöz is lehet egyszerre, az újonnan belépőknek még nem szoktak legtöbbször tömérdeknyi feladatot adni, szóval belekóstolhatsz másba is, és eldöntheted, hogy melyik illik hozzád annyira, hogy megérje az idődből rááldozni.)

2020. szept. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ó, és még annyi, hogy minden diákszervezetben gyűjthetsz szakmai tapasztalatot, tekintve, hogy ezek kis vállalatok, amiket hallgatók irányítanak, működtetnek. Ha épp nem az AIESEC/ más gazdasági vonalú szervezet tetszik meg leginkább, ne riasszon el az, hogy elsődlegesen nem szakmai tapasztalattal hívogatnak, mert azt ígyis úgyis kapsz mindenhol (ráadásul a nem gazdasági vonalúakban több helyre is betekintést nyerhetsz, így szélesebb tudással fogsz rendelkezni)
2020. szept. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én egy évig voltam aieseces és nem jött át amit képviselnek nemzetköziség terén. Ha barátokat szeretnél gyűjteni a világ minden tájáról akkor az Aegee-t ajánlom, életem egyik legjobb döntése csatlakozni.
2022. ápr. 12. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Lázár Gergely válasza:
Evekig tag voltam, sokszor voltam veluk onkenteskedni, most az alumnusuk vagyok. Europai szinten manager vagyok. Sok tapasztalatom van veluk, csak ajanlani tudom. Olyan tapasztalatokat adnak, amelyet kevesen tudnak. Veluk voltam Indoneziaban, Kinaban es Portugaliaban. Indiaba is akartak hivni. En is golyakent leptem be.
2022. aug. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!