Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Szerintetek megérné direkt...

Szerintetek megérné direkt megbukni OKJ-n?

Figyelt kérdés

Sajnos az a helyzet áll fent, hogy Grafikus OKJ-n vagyok jelenleg és szeretnék felvételizni egyetemre(de mivel a művészeti egyetemi képzésekre elég nehéz bejutni, átlag 4-5 próbálkozás kell), viszont valószínűleg nem fognak felvenni még, tavaly 2. fordulóig jutottam a 3-ból, idén sajnos nem lett olyan erős a portfólióm(korona miatt, stb.), ezért kicsi az esély a továbbjutásra.



Beszéltem a tanáraimmal és szerintük is lenne bennem annyi, hogy felvegyenek, viszont kicsit több gyakorlás kellene... Az a nagy baj, hogy egy előkészítő ára kb. annyi lenne mintha évet ismételnék.


A kérdés annyi lenne, hogy érdemesebb lenne-e évet ismételni vagy inkább válasszak egy másik képzést?



2021. ápr. 12. 15:13
A kérdező szavazást indított:
OKJ évismétlés
Felvételi Előkészítő
15 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen az előkészítőt válaszd. Az biztosan arra készít fel, amire kell, esetleg lehet olyan feladatokat is gyakorolnátok, ami várható lesz a felvételin, így nem érne váratlanul a helyzet. Alapvetően, ha a második körig eljutottál, akkor nem gondolnám, hogy nem tudnád megcsinálni. Szerintem ügyes lehetsz, csak kéne még egy kis löket, ami segítene abban, hogy mi az amire valóban szükséged lesz. Az OKJ is biztosan hasznos és sokat lehet tanulni, de nekem ez egy kicsit olyan, mint amikor valaki egy pénzügyes, ügyintéző okj-t próbálna összehasonlítani egy gazdasági egyetemi szakkal. Míg egy pénzügyes okj-n általában tényleg csak ilyen pénzügyes témákat tanulnak, addig egyetemen egy gazdasági képzésen ott az analízis meg egyéb tárgyak, amik nem köthetőek közvetlenül a képzés profiljához, mégis szerves részét képezik. Mivel semmi közöm nincs a művész világhoz, így jobban nem szeretnék bele menni, csak azt szerettem volna szemléltetni, hogy mennyi olyan dolog van, ami az egyetemen szükséges és valószínűleg tanulhatnál róla az előkészítőn, míg egy okj-n nem. Akárhogy is döntesz, az a lényeg hogy ne add fel és tegyél meg minden tőled telhetőt. :)
2021. ápr. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ! :)

Sokat segített, végül én is az előkészítő mellett döntöttem, most találtam is jót, meg azóta kicsit bővült a látóköröm, rájöttem, hogy nem csak az az egy egyetem létezik.


Bár sajnos így sem biztos, hogy meglesz az OKJ, mivel volt egy tárgy aminél a tanárnak lejárt a szerződése az iskolával márciusban, ezért otthagyta és mivel egy jegyem volt sajnos egyes így automatikusan egyesre zárt a kréta, bár azt mondják idén senkit nem buktatnak, de félek még kicsit. Sajnos hiába próbáltam felvenni a kapcsolatot a tanárral április eleje óta, nem sikerült így már csak abban tudok bízni, hogy mivel muszáj átmenni, hogy szakvizsgázhassak és minden vizsgamunkám kész és osztályozva ezért átengednek majd...

2021. máj. 6. 04:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!