Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mi lenne a helyes döntés?

Mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, idén fejezem be az általános iskolát, nem térnék ki rá, hogy miért csak most. A következő tanévet teljes mértékben kihagynám, és elmennék dolgozni már nyáron. Szükségem van pénzre, mert le szeretném tenni a jogosítványt. Vidéken élünk, nagyon rossz a tömegközlekedés, vonat nincs is, busz is jobb esetben óránként. Tehát nem brahiból kell. És ha ezek már rendben vannak, egy szakmát szeretnék elsajátítani amivel már el tudok helyezkedni valahol. Viszont a kérdés az, hogy megéri-e ez? Mivel nem jelentkeztem sehova, kicsi az esélye, hogy találok egy iskolát a következő tanévre, viszont lehet, hogy racionálisabb döntés lenne előbb az iskolát befejezni, megvárni a 18. életévemet, és csak utána elmenni iskola mellett dolgozni. De van mégegy érvem az előbbi mellett, kényelmi szempontból sokkal jobb lenne, ha jogosítvánnyal a kezemben keresnék iskolát az előbb említett logisztikai problémák miatt, ha esetleg kiesik ebből a térségből, akkor se kelljen reggel 4-kor kelnem, hogy beérjek időben.

2021. máj. 16. 08:39
A kérdező szavazást indított:
Menj el dolgozni, később is megtudod csinálni az iskolát.
Előbb fejezd be az iskolát, azzal könnyebb lesz munkát keresni, viszont így nem jutsz pénzhez.
13 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:
Szavazásnál: meg tudod*
2021. máj. 16. 08:42
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Más ötlet: iratkozz be esti gimnáziumba munka mellett, 2 év alatt megvan az érettségi, közben melózol is és lesz pénzed. 20-21 évesen már érettségizhetsz, és semmivel nem leszel lemaradva azoktól, akik időben befejezték az általános iskolát. Az érettségi nagyon sokat ér, sok helyen alapfeltétel még a fizikai munkához is. Utána ráérsz szakmát tanulni.
2021. máj. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha OKJ-s szakmát akarsz letenni, ahhoz kell az érettségi.


Szóval esti suliban 2 év alatt letehetnéd az érettségit, utána szakma.

2021. máj. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. máj. 16. 18:51
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha gimibe mennél, ott talán van kolesz is. De előbb tedd le vagy a szakmát, vagy az érettségit, vagy a szakmunkásképzőt-gimivel együtt, nem tudom, van-e még ilyen képzés. Tudsz már olyan szakmát, amit szívesen csinálnál?
2021. máj. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az úgymond alap szakmák, mint asztalos, burkoló mind érdekelnek, és mivel a családban vannak szakemberek, voltam már itt-ott mind segédmunkás, és mindet szívesen csinálnám. Igazából a burkoló szakmát választanám szívem szerint, de nem vagyok benne biztos, hogy mással nem járnék jobban.
2021. máj. 19. 17:21
 7/9 A kérdező kommentje:
Mint*
2021. máj. 19. 17:22
 8/9 anonim ***** válasza:

mint segédmunkás, nem mind, mert az mást jelent.

A burkoló szakma jó választás lenne szerintem.

2021. máj. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Elírtam, de jeleztem is rögtön utána, ahogy látszik, csillaggal jelölve :D Igen, szerintem is az lenne.
2021. máj. 28. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!