Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Érdemes e váltani? Én 40 éves...

Érdemes e váltani? Én 40 éves villamos mérnők vagyok, a keresetem gyalázatos. Viszont a képzett vagyonőröket megfizetik 260 000 Ft havi keresettel 168 munkaórával. Szerintetek érdemes e vagyonőrnek képeztetni magam?

Figyelt kérdés
Mi felelőssége van egy vagyonőrnek? Főleg ha portási vagy éjjeliőr feladatokat lát el vagyonőrként? Mi az a csekkolás? Hogyan működik ez? Sokan azt mondják semmi jelentősége, ez csak arra jó, hogy ébren tartsa a vagyonőrt. Valóban mi is ez? Miért keres egy vagyonőr jobban mint egy tanult szakember, vagy mérnök?
2022. márc. 6. 20:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Milyen villamosmernök vagy h ennyird nem találsz szakmabeli állást? Soha nem kepezted magad tovább?


Vagy csak trollkerdés?

2022. márc. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2%
Nyilván azért keres jobban a vagyonőr, mert a munkája nemzetgazdaságilag hasznosabb, mint egy villamosmérnöké. Magyarán túl sok a villamosmérnök a meglevő villamosmérnöki állások mellett és sok a nagy vagyon, amit viszont őrizni kell. Nem a tanultság a lényeg, az semmit nem ér, ha nem termel ki vagyont. A csekkolás az az időnkénti (pl. óránként) ellenőrzési, jelentkezési kötelezettség. Régen erre mechnaikus órák szolgáltak, amiket megfelelő időben fel kellett húzni, ma feltehetőleg elektronikus ill. informatikai úton megy, hogy ne aludja végig a vagyonőr az éjszakát, hanem ébren legyen, hisz arra tartják.
2022. márc. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

trollkérdés.

Egy vagyonőr nem keress ennyit, pláne nem ilyen havi óraszámmal.

És a 90%-uk nincs bejelentve, nem alkalmazott, hanem egyéni vállalkozóként dolgozik, így maga után fizeti a járulékokat, még a munkaruhát sem kapja ingyen, nincs fizetett szabadság, betegállomány.

Ha meg te villamosmérnökként ( és nem "villamos mérnők" - ha már ez a szakmád!) nem keresel annyit mint egy vagyonőr, akkor nagyon a szakma alját képviselheted.

[link]

2022. márc. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom te hol dolgozol, de nálunk a villamosmérnökök nettó 2 millió felett keresnek, igaz Németországban, de akkor is.
2022. márc. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Kamu.
2022. márc. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%
Aki nem tudja leírni, hogy villamosmérnök az nem is hinném, hogy az! Kamu szerintem is.
2022. márc. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Sajnos sok a villamos mérnők Magyarországon, ezért nem is fizetik meg. Nekem nincs vagyonőr képesítésem, de gondolkodom ezen, hogy megszerzem. Azt a csekkolást sem tudtam mi az, csak kérdeztem.Egy dolog viszont tény.A garantált minimálbér , amely szakmához kötött, ilyen a vagyonőr is, az havi 260 000 Ft / hó ami 168 munkaórára értendő. Több vagyonőr hirdetést is megnéztem, ott is 168/ órára bruttó 260 000 Ft havi keresetet ígérnek. Csak hát nincs ilyen igazolványom.
2022. márc. 7. 15:10
 8/15 anonim ***** válasza:
96%
Magyarországon egy villamos mérnök sincs. Nem csak vagyonőri, hanem villamosmérnöki képesítésed sincs.
2022. márc. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ennél nagyobb örömöd az életben ne legyen! Akik a helyes írásban találnak hibákat. Legyen ez a legnagyobb örömöd!Neked biztosan nincs villamosmérnöki diplomád. Te csak a helyes írásból vizsgáztál. Abból megélni nem fogsz!
2022. márc. 7. 16:49
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten villamosmérnök ismerőseim olyan 330-350 nettoval kezdenek jelenleg.
2022. márc. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!