Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Egyszakos tanári képzés?

Egyszakos tanári képzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg gyógypedagógián vagyok, mint hallgató. Az lenne a kérdésem, hogy ha végeztem a szakkal tudnék-e tanulni egyszakos tanári képzésen? Vagy az csak olyanoknak lehetséges akiknek tanári végzettségük van?



2022. júl. 8. 08:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%
Nem lehet, tanári vagy tanítói képesítés az alap.
2022. júl. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Értem :/ kicsit logikátlannak tartom
2022. júl. 8. 10:04
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
Gyógypedagógusként nincs semmi alapod hozzá. Egy bölcsész MA-t végzettnek van, egy tanító valamilyen műveltség területen tanul, arra is lehet építeni.
2022. júl. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Lehet, de nem minden szakirányból. Drámapedagógiából van posztgraduális képzés, ami 2 éves és ad drámapedagógus végzettséget azoknak, akiknek már van pedagógus végzettsége. A gyógypedagógia pedagógus végzettségnek számít és elfogadják ezeken a képzéseken.


A felvi.hu-n rá tudsz keresni a posztgraduális pedagógus képzésekre:

[link]

2022. júl. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
4. Az egyszakos tanárképzés nem tartozik ide!!
2022. júl. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
#5 Ugyanúgy taníthat vele suliban.
2022. júl. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6. Vajon mit?
2022. júl. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én Magyar-Töri tanárival fogok kezdeni jövőre (sajnos idén az emelt nem lett túl erős...) Utána kreditbeszámítással lehet egy szakirányt végezni gyógypeden. Én az autizmust tervezem. Szerintem fordított verzióban előnyösebb lenne neked is. Először tanári végzettséget kellene szerezni, de ha már csinálod a gyógypedet, akkor szimplán ezért ne hagyd abba. Ha lesz még energiád a tanárihoz, akkor az osztatlan, kétszakossal tervezz, bár most az új 5 éves rendszer bevezetésével véleményem szerint nem túl kedvező a pedagógus életpályamodell. Megcsinálod az 5 évet, amivel középszintre felkészítesz, majd a minősítés után +1 év a szaktanári továbbképzés, amivel emelten is érettségiztethetsz.
2022. júl. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Azért csinálnám így, mert tanárként csak bioszt tanítanék, mást nem. Sajnos annyit nem ér nekem a tanári pálya hogy további 5-6 évet rászánjak, de köszi a biztatást. Van másik hivatásom ami előbbrevaló. Így a tanári inkább csak ilyen plusz lenne, mert szívesen tanítanék bioszt.
2022. júl. 20. 08:14
 10/14 anonim ***** válasza:

Nézz utána a Felvin, esetleg hívd fel őket ezzel kapcsolatban. Végül is gyógypeden megkapod a kellő mennyiségű anatómiát és pszichológiát, így biztos beszámítanák, de azt nem tudom, hogy elkezdhető-e így egy tanári mesterképzés.

Majd átgondolod. Hajrá!

Én mindenkit bíztatok a tanárira, bár az már más kérdés, hogy kinek van meg hozzá a hasonló motivációja. Sok kitartás kell hozzá és idővel a fizetés is tűrhető lesz.

2022. júl. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!